مدیركل دفتر سلامت بهبود تغذیه وزارت بهداشت؛

ایرانیان ۲ ۵ برابر میانگین جهانی شكر می خورند

ایرانیان ۲ ۵ برابر میانگین جهانی شكر می خورند رژیم آسان: مدیركل دفتر سلامت بهبود تغذیه وزارت بهداشت اظهار داشت: سرانه مصرف شكر در كشور ۶۶ گرم در روز است در حالی كه طبق سفارش سازمان بهداشت جهانی این میزان باید ۲۵ گرم در روز باشد.به گزارش رژیم آسان به نقل از مهر، دكتر زهرا عبدالهی در همایش شیرینی در زندگی سالم، اظهارداشت: اساساً شیرینی در فرهنگ ایرانی جایگاه خاصی دارد و در همه مناسبت ها از آن استفاده می گردد. هم اكنون با مشكلاتی از قبیل بیماری های غیرواگیر ناشی از تغذیه مناسب روبرو هستیم.
وی اضافه كرد: ۶۰ درصد مردم كشور دچار اضافه وزن و چاقی هستند حتی در كودكان زیر ۵ سال هم چاقی شیوع زیادی دارد. اضافه وزن و چاقی زمینه ساز بروز بیماری های غیرواگیر همچون دیابت، فشار خون و انواع سرطان ها است. مهمترین علت ابتلاء به این بیماری ها هم الگوی تغذیه ای مردم است.
مدیر كل دفتر سلامت بهبود تغذیه وزارت بهداشت، تصریح كرد: اگر از بعضی مواد تغذیه ای مانند قند، چربی و نمك زیاد استفاده گردد سبب بروز بیماری هایی در فرد می گردد. برای پیشگیری از شیوع این بیماری ها با كمك صنف های مربوطه، تلاش در كاهش میزان مصرف قند، شكر، چربی و نمك داریم.
وی ادامه داد: هم اكنون سرانه مصرف شكر در در كشور ۶۶ گرم در روز است. در حالی كه طبق سفارش سازمان بهداشت جهانی این میزان باید ۲۵ گرم در روز باشد.
عبدالهی خاطرنشان كرد: غذای سالم از نظر ما علاوه بر اینكه مسائل بهداشتی در آن باید رعایت شود می بایست تا جایی كه امكان دارد و تا جایی كه به كیفیت آن لطمه نزند بتوانیم میزان قند و شكر آن را كمتر نماییم. متأسفانه ذائقه مردم به خوراكی های شیرین عادت كرده است و ما در صددیم كه این ذائقه را آرام آرام تغییر دهیم و تا جایی كه امكان دارد روغن و شكر كمتری در این نوع خوراكی ها استفاده گردد.
مدیر كل دفتر سلامت بهبود تغذیه وزارت بهداشت خاطرنشان كرد: هنگامی كه قند و شكر زیاد مصرف شود خطر سرطان پانكراس و سرطان سینه در زنان هم افزایش می یابد. به جهت اینكه بتوانیم این پیامدها را كاهش دهیم چاره ای نداریم جز اینكه تا جایی كه امكان دارد از روغن های سالم تر و شكر های كمتری استفاده نماییم.
وی در انتها تصریح كرد: جای شیرهای كم كالری در قنادی های ما خالی است و از صنف قنادی ها درخواست می كنم كه به كمك هم در جهت سلامت مردم و پیشگیری از انواع بیماری ها گام برداریم.

1396/10/20
22:47:18
5.0 / 5
4903
تگهای خبر: بیماری , تغذیه , چاقی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان