محققان عنوان می كنند؛

غذاهای چرب باعث اختلال در ارتباط روده با سایر بدن می شود

غذاهای چرب باعث اختلال در ارتباط روده با سایر بدن می شود به گزارش رژیم آسان مطالعه اخیر نشان داده است غذاهای چرب می تواند رابطه بین روده و بقیه نقاط بدن را قطع نماید.به گزارش رژیم آسان به نقل از مهر، محققان دانشگاه دوك آمریكا در مطالعه بر روی ماهی ها در مورد ارتباط مغز و بقیه بدن پس از غذاخوردن، دریافتند وعده غذایی پرچرب به طوركامل باعث قطع ارتباط روده با سایر نقاط بدن به مدت چند ساعت می شود.
آنها سلول های enteroendocrine را كه به صورت پراكنده در دیواره روده وجود دارند مورد بررسی قرار دادند. این سلول ها نقش اصلی را در سیگنال دهی به بدن در ارتباط با تمام مسائل مهم در دستگاه گوارش به عهده دارند. همینطور این سلول ها با آزادكردن هورمون ها، رابطه مستقیمی با سیستم عصبی و مغز دارند.
این سلول ها حداقل ۱۵ هورمون متفاوت برای ارسال سیگنال ها به بقیه بدن در مورد حركت روده، احساس سیری، هضم، جذب مواد مغذی، حساسیت انسولین و ذخیره انرژی تولید می كنند.
«جان رالز»، سرپرست تیم تحقیق، در اینباره می گوید: «اما پس از صرف وعده غذایی چرب عملكرد این سلول ها برای چند ساعت متوقف می شود و ما هنوز نمی دانیم این اتفاق خوب است یا بد.»
از آنجائیكه سلول های enteroendocrine از عاملان اصلی در روند هضم، احساس سیر بودن و رفتارهای تغذیه ای بعدی هستند، از اینرو این خاموشی امكان دارد مكانیسمی باشد كه باعث می شود افراد دارای رژیم غذایی پرچرب، بیشتر غذا می خورند.


منبع:

1398/10/14
22:26:54
5.0 / 5
4406
تگهای خبر: تغذیه , تولید , چرب , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان