آیا افزایش بزاق دهان خطرناک است؟

آیا افزایش بزاق دهان خطرناک است؟ رژیم آسان: رژیم آسان: خراسان رضوی اگر متوجه شدید که آب دهان کودکتان بیش از حد معمول شده، ممکنست ناشی از ترشح بیش از اندازه بزاق دهانش باشد.


به نقل از هلث، در صورتیکه در دهان همه افراد بزاق تولید می شود، ترشح بیش از اندازه بزاق زمانی رخ می دهد که غدد بزاقی بیش از اندازه فعال می شوند و نتیجه آن ترشح بیش از اندازه است. گاهی اوقات، وجود بیش از اندازه معمول بزاق در دهان یا تجمع بزاق ممکنست منجر به افزایش آب دهان شود.
در خیلی از موارد، ترشح بیش از اندازه بزاق موقتی خواهد بود برای اینکه نتیجه مصرف دارو یا عفونت است. در موارد دیگر، ممکنست علت آن بیماری مزمنی به نام ترشح بیش از اندازه بزاق مداوم یا سیالوره باشد.
ترشح بیش از اندازه بزاق به طور معمول بوسیله مشاهده ترشح بیش از اندازه آب دهان یا وجود لباس خیس ناشی از ترشح بزاق تشخیص داده می شود همین طور نوعی از ترشح بیش از اندازه بزاق به نام سیالوره وجود دارد و زمانی رخ می دهد که ترشح بزاق در پشت دهان وجود داشته باشد و منجر به علائمی مانند مسدود شدن بزاق و ذات الریه شود.
گاهی اوقات، بلع ممکنست تحت تأثیر قرار گیرد. اگر متوجه شدید که خود یا فرزندتان با ترشح بیش از اندازه بزاق مواجه هستید، سفارش می شود برای تعیین علت اصلی و بحث در مورد گزینه های درمانی با پزشک خود مشورت کنید.
دلیلهای زیادی وجود دارد که چرا ممکنست بطور موقت یا مزمن بزاق بیش از اندازه را تجربه کنید. دلایلی برای ترشح بیش از اندازه بزاق، همچون ترشح بیش از اندازه آب دهان هنگام خواب، آلرژی های فصلی، عفونت های تنفسی، عوارض جانبی دارو یا نتیجه سکته مغزی یا سایر اختلالات عصبی وجود دارد.
در صورتیکه ترشح بیش از اندازه بزاق اغلب با تولید بیش از اندازه بزاق هم راه است می تواند نتیجه ناتوانی بدن در پاکسازی کافی بزاق باشد، بدین سبب در دهان تجمع می یابد تا آن زمان که بوسیله آب دهان آزاد شود.
این مورد می تواند با آپنه خواب - خصوصاً آپنه انسدادی خواب - رخ دهد، زمانی که راه هوایی باریک یا مسدود می شود و بزاق نمی تواند به درستی جذب شود. بطور مشابه، آپنه خواب مرکزی زمانی رخ می دهد که سیگنال های عصبی از مغز به درستی به سیستم تنفسی ارسال نشود. در نتیجه، تنفس و تولید بزاق به درستی اجرا نمی گردد. از آنجا که آپنه خواب می تواند یک وضعیت خطرناک باشد، مشاوره با پزشک گوش، حلق و بینی به شدت سفارش می شود.
ترشح بیش از اندازه موقت بزاق می تواند ناشی از عواملی مانند فساد دندان، بارداری، رفلاکس معده به مری، قرار گرفتن در معرض سمومی مانند جیوه و داروهای ضد تشنج باشد. این علل ترشح بیش از اندازه موقت بزاق به ترتیب قابل درمان هستند.
به عنوان مثال، اگر کودک شما دندان فاسد دارد و متوجه وجود آب دهان می شوید، این احتمال وجود دارد که با ترمیم دندان توسط دندانپزشک، ترشح بیش از اندازه بزاق برطرف شود.
بطور مشابه، ترشح بیش از اندازه بزاق ناشی از حاملگی احتمالاً بعد از اختتام حاملگی برطرف می شود.
اگر داروهایی برای شما تجویز می شود که فکر می کنید موجب ترشح بیش از اندازه بزاق می شوند، با پزشک خود در مورد داروهای جایگزین یا راهکارهای دیگر برای کنترل بزاق اضافی صحبت کنید.1401/07/14
12:24:01
5.0 / 5
170
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تشنج
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان