در همایش وزارت بهداشت مطرح شد

طراحی نقشه خطر در وزارت بهداشت، ۵۱ مخاطره در تهران

طراحی نقشه خطر در وزارت بهداشت، ۵۱ مخاطره در تهران رژیم آسان: قائم مقام مدیریت بحران در سازمان اورژانس كشور با اشاره به اینكه در تهران ۵۱ مخاطره شناسایی شده است، اظهار داشت: ۹۰ درصد این مخاطرات، انسان ساخت هستند و باید برای پیشگیری از آنها برنامه ریزی نماییم.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دكتر خالكه در همایش روز ایمنی در برابر زلزله و كاهش خطر مخاطرات ناشی از حوادث با اشاره به اینكه متاسفانه زلزله بم كارنامه بدی در عملكرد همه حوزه ها بخصوص مدیریت بحران و نظام سلامت بود، اظهار داشت: در عین حال این زلزله نقطه عطفی در توسعه مدیریت بحران در كشور بود؛ به طوریكه به دنبال آن قانون مدیریت بحران و سازمان مدیریت بحران شكل گرفت و هم اكنون ایران جزو كشورهایی است كه سازمانی پاسخگو در حوزه بحران دارد.

وی با اشاره به اینكه در زلزله رودبار وضعیت مدیریت بحران بهتر شد اما در زلزله كرمانشاه جهش خوبی را تجربه كردیم، اضافه كرد: تا كنون بررسی هایمان می گوید كه عملكرد نظام سلامت در كرمانشاه در مقایسه با زلزله های قبلی عملكردی بی نظیر بوده، كشور ما در زمینه پاسخ به حوادث به خوبی پیش رفته است و به تدریج به سمت پیشگیری و آمادگی در حوادث پیش می رویم.

وی از تولید نقشه خطر كشور در سازمان اورژانس اطلاع داد و اظهار داشت: ما در تهران ۵۱ مخاطره شناسایی كرده ایم كه ۹۰ درصدشان مخاطرات انسان ساز هستند و زلزله و حوادث طبیعی در مرحله بعدی قرار دارند. هم اكنون ۷۷ درصد جمعیت كشور ما شهری هستند و ما باید برایشان برنامه ریزی نماییم.

وی با اشاره به اینكه در تهران توسعه به سمت گسل ها و خطرات بوده، ادامه داد: بلندمرتبه سازی ها و سایر اقداماتی كه در این شهر انجام شده، منجر می گردد تا اگر حوادثی با شدتی بیشتر از پیش بینی ما رخ دهد، امدادرسانی میسر نباشد. نه اینكه ما توان امدادرسانی نداشته باشیم بلكه زیرساخت هایمان اجازه این كار را به ما نمی دهد.

وی با اشاره به اینكه متاسفانه در سطح كشور اعتماد عمومی به ارگان های مختلف كاهش یافته است، اظهار داشت: اگر این اعتماد افزایش نیابد منجر به رفتارهای هیجانی می گردد كه مشابه آن را در بم و كرمانشاه دیده ایم.

وی از تشكیل كمپین شناخت و درك خطر از جانب سازمان اورژانس كشور اطلاع داد و اظهار داشت: این كمپین را راه اندازی كردیم تا مردم خطرات محل زندگی خویش را بشناسند. در عین حال ما باید برای دادن اخطار اولیه هم آمادگی داشته باشیم. این در حالیست كه در سطح ملی، نظامی برای اخطار اولیه وجود ندارد.

وی با اشاره به زلزله اخیر در تهران اظهار داشت: بعد از زلزله تهران سازمان اورژانس وضعیت بد اعلام كرد، اما مدیریت بحران تهران وضعیت را قرمز اعلام نمود كه این كار اشتباه بود. ازاین رو باید تلاش نماییم ساختاری را برای این حوادث تولید نماییم تا به طور واحد عمل نماییم.
1396/10/05
19:21:36
5.0 / 5
4755
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان