سفارش هایی برای حفظ سلامت قلب

سفارش هایی برای حفظ سلامت قلب رژیم آسان: موارد مبتلاشدن به بیماریهای قلبی رو به افزایش است و این بیماریها یکی از عوامل اصلی مرگ و میر در جهان شمرده می شود.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، قلب همچون ارگان های حیات بخش در بدن است که نمی توان سلامت آنرا به خطر انداخت. انواع مختلفی از بیماریهای قلبی وجود دارد که وضعیت کلی سلامت را تحت تاثیر قرار می دهد. لازم است که فرد از سلامت قلب خود مراقبت کند و تمامی عوامل موثر در بروز بیماریهای قلبی را تحت کنترل داشته باشد.

فاکتورهای خطرزای بسیاری همچون جنسیت، سن و سابقه خانوادگی وجود دارد که می تواند در بروز بیماریهای قلبی نقش داشته باشد. هرچند فاکتورهایی وجود دارند که رعایت آنها می تواند به پیش گیری از بروز بیماریهای قلبی و حفظ سلامت قلب برای طولانی مدت کمک نماید.

سایت مدیکال دیالوگ به تعدادی از نکات مفید در پیش گیری از بیماریهای قلبی اشاره کرده است:

کنترل کلسترول خون: بالا بودن کلسترول خون از دلیلهای اصلی در بروز بیماریهای قلبی است. با رعایت رژیم های غذایی حاوی میزان پایینی از چربی های اشباع شده و سرشار از فیبر می توان از بالا رفتن کلسترول پیشگیری کرد و آنرا تحت کنترل داشت همین طور ورزش کردن و برخورداری از وزن ایده آل کمک کننده است.

کنترل فشار خون: بالا بودن فشار خون همچون عوامل خطرزا برای سلامت قلب است. رعایت رژیم غذایی سالم، خودداری از استعمال سیگار همچون شاخصهای مفید در حفظ فشار خون است.

کنترل دیابت: افراد مبتلا به دیابت بیشتر در معرض مبتلاشدن به بیماریهای قلبی قرار دارند. لازم است آنان بیماری خودرا تحت کنترل داشته باشد و اجازه ندهند این بیماری سلامت قلب را تحت تاثیر قرار دهد همین طور رعایت رژیم غذایی مفید برای سلامت قلب و مناسب برای بیماران دیابتی است.

خودداری از مصرف دخانیات: دخانیات از بزرگترین مواد خطرزا برای قلب است که به تدریج به قلب لطمه می زند. مصرف کنندگان دخانیات بیشتر در معرض مبتلاشدن به بیماریهای قلبی، فشار خون بالا و حتی سکته مغزی هستند. با کنار گذاشتن استعمال دخانیات خطر مبتلاشدن به بیماریهای قلبی نیز کاهش می یابد.

برخورداری از وزن ایده آل: وزن نقش کلیدی در سلامتی دارد. لاغر یا چاق بودن می تواند برای سلامت خطرساز باشد. لازم است که افراد برای مراقبت از وزن، شاخص توده بدنی را کنترل کنند.

منبع:

1399/12/15
12:36:41
0.0 / 5
1063
تگهای خبر: ایده آل , بیمار , بیماری , چرب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان