سفارش های وزارت بهداشت درباره نحوه استفاده از ماسك

سفارش های وزارت بهداشت درباره نحوه استفاده از ماسك سخنگوی وزارت بهداشت درباره نحوه استفاده از ماسک در دوران کرونا، سفارش هایی را ارائه نمود.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دکتر سیما سادات لاری، اظهار داشت: استفاده درست و صحیح از ماسک، بعنوان مهم ترین عامل بازدارنده از مبتلا شدن به بیماری کووید-19 بسیار حائز اهمیت می باشد. بر این اساس سفارش می نماییم که پیش از استفاده از ماسک دقت کنید که ماسک مورد استفاده، صدمه دیده، پاره و یا مرطوب نباشد.
وی ادامه داد: قبل و پس از استفاده از ماسک دست های خویش را به خوبی ضدعفونی کرده یا با آب و صابون به مدت حداقل 20 ثانیه شست و شو دهید. ماسک را به شکلی بر روی صورت قرار دهید که دهان، بینی و چانه به صورت کامل پوشانده شود و از عدم ایجاد هرگونه شکاف بین صورت و ماسک اطمینان حاصل کنید.
لاری افزود: در طول مدت استفاده از ماسک از هرگونه لمس آن به شکل جدی خودداری کنید. به هنگام صحبت کردن به هیچ وجه ماسک را از صورت خود برندارید. به محض مرطوب شدن ماسک مورد استفاده آنرا با ماسک تمیز جایگزین کنید. به هنگام درآوردن ماسک از صورت به هیچ وجه جلوی ماسک را لمس نکرده و آنرا از پشت سر خارج کنید. پس از استفاده از ماسک، ماسک استفاده شده را از خود و سطوح اطراف دور نگه داشته و آنرا در داخل سطل زباله در دار بیندازید. پس از برداشت ماسک از صورت ضمن خودداری از هرگونه تماس دست به صورت، دهان، بینی، چشم ها، دست ها را ضدعفونی کرده یا با آب و صابون شست وشو دهید.
وی اظهار داشت: همینطور ضروریست که از استفاده بیشتر از یکبار ماسک های یک بار مصرف به شکل جدی خودداری کنید.
منبع:

1399/12/10
22:17:22
0.0 / 5
1055
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان