پاساژها و نانوایی ها در پایین ترین سطح رعایت پروتكل ها

پاساژها و نانوایی ها در پایین ترین سطح رعایت پروتكل ها به گزارش رژیم آسان معاون فنی مركز سلامت محیط و كار وزارت بهداشت با تاكید بر اینكه هیچ گونه اغماضی در تعطیلی موقت و پلمب مراكز متخلف در رعایت پروتكلهای بهداشتی وجود ندارد، اظهار داشت: در نتیجه بازرسی ها، پایین ترین سطح جدول در رعایت نكات بهداشتی پاساژها هستند و پس از آن هم نانوایی ها در رده بعدی قرار می گیرند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، مهندس محسن فرهادی درباره وضعیت رعایت پروتکل های بهداشتی در شهر تهران، اظهار داشت: متاسفانه تهران باردیگر در وضعیت قرمز قرار گرفته است که در این شرایط تنها گروهی از اصناف را خواهیم داشت که بنابر لزوم فعالند؛ اما همانطور که شهروندان تهرانی می بینند چون سیاست های ستاد ملی مقابله با کرونا ایجاد محدودیت های شدید نیست و راه چاره را رعایت پروتکل های بهداشتی می داند، بسیاری از اصناف حالا فعالند در حالیکه در شرایط قرمز اولیه داوطلبانه یا الزامی تعطیل بودند.
ممنوعیت فعالیت آرایشگاه های زنانه و تالارهای پذیراییوی اضافه کرد: حالا هم مجبور یه اعلام تعطیلی واحدهایی شدیم که طبیعت فعالیت تجمعی دارند یا شرایط خطرناک شغلی دارند؛ مانند آرایشگاه های زنانه که اغلب در تهویه هوا مشکل دارند و تماس افراد بسیار نزدیک است و همینطور تالارهای پذیرایی که خصلتشان تجمعی است و ممنوعیت فعالیتشان اعلام شده است.
پاساژها و نانوایی ها در پایین ترین سطح رعایت نکات بهداشتیوی درباره وضعیت بهداشتی در پاساژها، خاطرنشان کرد: نسبت به گذشته مقداری بیشتر سقوط کردند؛ یعنی در گزارشی که وزارت بهداشت به ستاد ملی کرونا اعلام کرد، در نتیجه بازرسی های مشترک همکارانمان، پایین ترین سطح جدول در رعایت نکات بهداشتی پاساژها هستند و پس از آن هم نانوایی ها در رده بعدی قرار می گیرند.
فرهادی اضافه کرد: در تهران و شهرهایی مثل تهران پاساژها و مراکز خرید بزرگ داریم و نخستین چیزی که مهم می باشد این است که مدیر و مسئول پاساژ باید بتواند جمعیت را کنترل و مدیریت کند؛ چون امکان دارد واحدهای داخل پاساژ نکات را رعایت نمایند، ولی ازدحام در فضای پاساژ وجود داشته باشد. نیاز است تمرکز بیشتری بر پاساژها که محل رفت و آمد مردم است و نانوایی ها که قوت قالب مردم را تأمین می کنند، وجود داشته باشد. متاسفانه ما هر هفته به صورت میانگین در حال تعطیلی هزار واحد در کل کشور هستیم. البته این تعطیلی ها بعد از اخطارهایی که داده می شود صورت می گیرد و با سیاستی که ستاد ملی کرونا و کمیته اجتماعی-انتظامی وزارت بهداشت بر آن تاکید دارد، ما هیچ تفاوتی میان واحدها نمی گذاریم.
پروتکل بهداشتی برای ۱۲۶۰۰ شغلوی در ادامه تصریح کرد: در اواخر فروردین و قبل از بازگشایی واحدهای صنفی سامانه ای افتتاح شد تا اصناف در آن ثبت نام کنند که حدود ۳ میلیون و ۳۰۰ هزار واحد ثبت نام کردند و هرکسی که ثبت نام کرد پروتکل بهداشتی مربوطه را از راه پیامک دریافت کرد؛ یعنی برای ۱۲ هزار و ۶۰۰ شغل پروتکل دادیم. پروتکل های بهداشتی در نانوایی ها بسیار ساده است که عمده آن فاصله گذاری اجتماعی، زدن ماسک و حذف دریافت وجه نقد است.
شاخص ۹۰ درصدی استفاده از ماسک در مترومشکل فاصله گذاری اجتماعی در مترو و ضرورت افزایش واگن هافرهادی درباره وضعیت رعایت نکات بهداشتی در متروی تهران، اظهار نمود: در مترو دغدغه خاصی برای ماسک نداریم چونکه شاخصمان در مترو بالای ۹۰ درصد است. موضوعی که در مترو مشکل دارد فاصله گذاری اجتماعی است. در حمل و نقل عمومی بخصوص در زمان پیک استفاده، متاسفانه علیرغم زحماتی که کشیده می شود فاصله گذاری اجتماعی رعایت نمی گردد. باید حجم واگن ها و زیرساخت مترو افزایش یابد که نیازمند برنامه ریزی های بیشتر است. البته امیدواریم لغو فعلی طرح ترافیک در تهران به خلوت شدن مترو کمک نماید.
رعایت ۴۰ درصدی پروتکل ها در اتوبوسهای شهریوی با تاکید بر این که مشکل فاصله گذاری اجتماعی در اتوبوس های شهری هم وجود دارد، اظهار داشت: علیرغم تمام تلاش هایی که صورت گرفته رعایت پروتکل ها بدون در نظر گرفتن ۵۰ درصد ظرفیت، حدود ۴۰ درصد است؛ یعنی ۴۰ درصد پروتکل ها رعایت می شود. زدن ماسک همزمان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی موثر خواهد بود. اگر فاصله گذاری اجتماعی در فضای بسته مترو و اتوبوس رعایت نشود، ماسک زدن هیچ ارزشی نخواهد داشت.
رسیدگی به شکایتهای بهداشتی در سامانه ۱۹۰فرهادی با اشاره به اینکه سامانه ۱۹۰ رسیدگی به شکایات بهداشتی را انجام می دهد، خاطرنشان کرد: مصوبه خوبی برای نظارت ها از جانب ستاد ملی کرونا داشتیم که همه ی دستگاه ها ناظر و مسئول بر وظایف خود هستند و ناظر عالی معاونت بهداشت وزارت بهداشت خواهد بود. طبیعتا ۳ دانشگاه علوم پزشکی در تهران و همکاران بهداشت محیط ما مشغول این نظارت عالیه هستند. در مورد بیماری کرونا در چند اصل علمی به اجماع نظر رسیده ایم، اول آنکه هرجایی که تجمع باشد، آلوده است. ازاین رو پاساژها، فروشگاه های زنجیره ای، ایستگاه های مترو و اتوبوس و تاکسی ها آلوده هستند. اخطار می دهیم که رانندگان تاکسی بیشتر از رانندگان سایر ناوگان ها در خطر هستند. ویروس کرونا سنگین است و بر سطوح می نشیند فلذا هرجایی که سطح وجود داشت و تهویه مشکل داشت بطور قطع بدانید ویروس در گردش است.
فرهادی که در یک برنامه تلوزیونی صحبت می کرد، افزود: وزارت بهداشت و دانشگاه های علوم پزشکی سراسر کشور در مورد تعطیلی موقت و پلمب و مهر و موم کردن هیچ صنفی چه دولتی و چه خصوصی بخشایش نخواهد کرد. ما جایگاه های پمپ بنزین، بانکهای دولتی، دفاتر پیشخوان دولت، دفاتر کارگزاری ها و... متخلف را بسته ایم و جلوی کانون خطر را گرفته ایم.
منبع:

1399/05/13
12:14:15
5.0 / 5
2340
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان