یافته محقق ایرانی دانشگاه كمبریج انگلستان؛

كاهش 25 درصدی مبتلا شدن به دیابت با مصرف میوه و سبزیجات

كاهش 25 درصدی مبتلا شدن به دیابت با مصرف میوه و سبزیجات نتایج دو مطالعه نشان داده است مصرف میوه، سبزیجات و غلات ریسك مبتلا شدن به دیابت را تا ۲۵ درصد می كاهد.به گزارش رژیم آسان به نقل از مهر، در یک مطالعه، بیشتر از ۹۷۰۰ بیمار مبتلا به دیابت و بالغ بر ۱۳، ۶۰۰ فرد سالم مورد بررسی قرار گرفتند. شرکت کنندگان از هشت کشور اروپایی بودند که در یک مطالعه بلندمدت تغذیه و سرطان شرکت کرده بودند.
محققان دریافتند افراد دارای بیشترین مصرف میوه و سبزیجات در مقایسه با افراد با میزان کمترین مصرف، ۵۰ درصد کمتر با احتمال مبتلا شدن به دیابت مواجه بودند.
«نیتا فروهی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه کمبریج انگلستان، در اینباره می گوید: «به ازای افزایش هر ۶۶ گرم مصرف میوه و سبزیجات در روز ریسک مبتلا شدن به دیابت ۲۵ درصد کاسته می شود.»
مطالعه دیگر شامل بیشتر از ۱۵۸ هزار زن و بالغ بر ۳۶ هزار مرد در آمریکا بود.
در این مطالعه مشخص شد افراد با بالاترین میزان مصرف غلات در مقایسه با افراد با پایین ترین میزان مصرف غلات، ۲۹ درصد کمتر با ریسک مبتلا شدن به دیابت مواجه بودند.
به گفته محققان دانشگاه هاروارد، مصرف یک وعده یا بیشتر غلات کامل در روز با کاهش ریسک مبتلا شدن به دیابت نوع۲ مرتبط است؛ مصرف دو وعده یا بیشتر جودوسر در ماه با کاهش ۲۱ درصدی مبتلا شدن به دیابت مرتبط می باشد. همینطور مصرف سبوس افزوده شده با کاهش ۱۵ درصدی و مصرف برنج قهوه ای و جوانه گندم با کاهش ۱۲ درصدی مبتلا شدن به دیابت مرتبط می باشد.
هر دو تحقیق نشان داده است که افزایش مصرف میوه، سبزیجات و غلات کامل در چارچوب بخشی از یک رژیم غذایی سالم از مبتلا شدن به دیابت پیشگیری می کند.


منبع:

1399/04/27
21:22:21
5.0 / 5
2618
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان