ارتباط مصرف نوشابه با مرگ زودرس

ارتباط مصرف نوشابه با مرگ زودرس رژیم آسان: نتایج یك بررسی نشان داده است مصرف نوشابه حتی نوشابه های فاقد قند با خطر مرگ زودهنگام مرتبط می باشد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، افرادی كه بطور مداوم نوشابه مصرف می كنند بیشتر در معرض مرگ زودهنگام قرار دارند كه این روند در نوشیدنی های حاوی شیرین كننده مصنوعی و قند نیز مشاهده می شود.
درحالیكه كارشناسان اظهار داشتند این مطالعه نمی تواند تایید كننده نقش مصرف نوشابه در افزایش ریسك مرگ باشد، اما یافته های بدست آمده در امتداد اقدامات عمومی برای كاهش مصرف نوشابه است.
دكتر «نیل مورفی» یكی از پژوهشگران این مطالعه از آژانس بین المللی تحقیقات سرطان اظهار داشت: یافته های بدست آمده در مورد نوشابه های حاوی قند تاكیدی بر لزوم كاهش مصرف این نوع نوشیدنی و جایگزین كردن آن با نوشیدنی های سالم تر است.
بگفته وی لازم است تحقیقات بیشتری در مورد مكانیزم تاثیرگذاری شیرین كننده های مصنوعی بر سلامت صورت گیرد.
پژوهشگران اظهار داشتند: در این بررسی اطلاعات ۴۵۰ هزار نفر كه ۷۰ درصد آنان زن بودند از ۱۰ كشور اروپایی مورد مطالعه قرار گرفت. میانگین سنی آنان ۵۰ سال بوده كه در فاصله سال های ۱۹۹۲ تا ۲۰۰۰ به این تحقیقات ملحق شده و مدت ۱۶ سال تحت كنترل قرار گرفتند. در این بازه زمانی بیشتر از ۴۱ هزار و ۶۰۰ مورد فوتی گزارش شد.
به گزارش روزنامه گاردین، پژوهشگران با در نظر گرفتن جنبه های مختلف سبك زندگی از قبیل ورزش كردن، استعمال سیگار، وزن و نوع نوشیدنی مصرفی و تغذیه در این افراد دریافتند كه در مدت زمان انجام این مطالعه ۹.۳ درصد از افرادی كه در ماه كمتر از یك لیوان نوشابه مصرف كرده اند فوت كردند درحالیكه این آمار در افرادی كه روزانه دو بار یا بیشتر از این نوع نوشیدنی مصرف می كنند ۱۱.۵ درصد است.
منبع:

1398/06/13
14:59:08
5.0 / 5
4833
تگهای خبر: تغذیه , زندگی , سرطان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان