ارتباط چاقی با كاهش آنتی بادی روده

ارتباط چاقی با كاهش آنتی بادی روده رژیم آسان: پزشكان اعتقاد دارند كه چاقی با از بین رفتن آنتی بادی روده و افزایش مقاومت به انسولین مرتبط می باشد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، یافته ها نشان داده است گزینه های غذایی افراد می تواند بر سیستم ایمنی آنان اثر گذاشته و آنان را در مقابل خطر مبتلاشدن به بیماری دیابت لطمه پذیر سازد. چاقی می تواند آنتی بادی های موسوم به ایمنوگلوبولین A را مجبور سازد تا به بافت های معده نفوذ كرده كه به التهاب منجر می شود. در این شرایط بدن در معرض خطر مقاومت به انسولین قرار می گیرد.
یكی از پژوهشگران این مطالعه از دانشگاه تورنتو اظهار داشت: ایمنوگلوبولین A بطور طبیعی در بدن تولید می شود و برای تنظیم باكتری های موجود در روده حیاتی هستند. این آنتی بادی همچون مكانیزم دفاعی عمل كرده و به خنثی ساختن باكتری های خطرناكی كه از تغییرات محیطی همچون رژیم غذایی پرچرب سود می برند، كمك می نماید.
در این بررسی پژوهشگران كانادایی تعدادی موش با میزان سطح پایین آنتی بادی ایمنوگلوبولین A و تعدادی موش با میزان طبیعی از این آنتی بادی را برای مدت ۱۴ هفته با رژیم غذایی پرچرب تغذیه كردند.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، پژوهشگران مشاهده نمودند موش هایی كه با كمبود این آنتی بادی مواجه بودند در مقایسه با گروه دیگر در این بازه زمانی به مقاومت انسولینی مبتلا شدند.
منبع:

1398/05/24
09:03:48
5.0 / 5
4402
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تغذیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان