مدیركل امور غذایی، بهداشتی و آرایشی سازمان غذا و دارو مطرح كرد

انتقاد از تبلیغ كالاهای مضر سلامت، تامین بودجه صدا و سیما به قیمت به خطر انداختن سلامت مردم

انتقاد از تبلیغ كالاهای مضر سلامت، تامین بودجه صدا و سیما به قیمت به خطر انداختن سلامت مردم به گزارش رژیم آسان مدیركل امور غذایی بهداشتی و آرایشی سازمان غذا و دارو با انتقاد از تبلیغ كالاهای صدمه رسان سلامت نظیر نوشیدنی های مالت در صدا و سیما، اظهار داشت: تلاش كردیم توقف تبلیغات كالاهای مضر را پیگیری نماییم، اما بهانه هایی مثل تامین بودجه از تبلیغات وجود دارد. اگر بودجه صداوسیما به قیمت به خطر انداختن سلامت مردم تامین می شود، باید این مورد گفته شود.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دكتر وحید مفید در نشست بررسی چالش های تبلیغات مواد غذایی از دیدگاه ذی نفعان كه بامداد امروز چهارشنبه در دانشكده علوم تغذیه دانشگاه شهید بهشتی برگزار گردید با اشاره به این كه معرفی محصولات برای هر تولیدكننده ای یك اصل است، اظهار داشت: این معرفی محصولات باید در قالب و ضوابطی انجام گیرد. تبلیغات صداوسیما حدودا از كانال اداره غذا و دارو نمی گذرد و در دو سالی كه من در این جا سمت داشتم، اداره بازرگانی صداوسیما مجموعا سه یا چهار بار در مورد سلامت تبلیغات مواد غذایی از ما استعلام گرفتند.
وی با بیان این كه شورای سلامت، نوشیدنی های مالت را به دلیل داشتن قند بالا جزو كالاهای صدمه رسان قرار داده، اظهار داشت: با این حال، این نوشیدنی ها در خلال روز بارها از صداوسیما تبلیغ می شوند. این سبب تهییج مصرف می شود. ما یكی دو بار تلاش كردیم توقف تبلیغات كالاهای مضر را پیگیری نماییم، اما بهانه هایی مثل تامین بودجه از تبلیغات وجود دارد. اگر بودجه صداوسیما به قیمت به خطر انداختن سلامت مردم تامین می شود، باید این مورد گفته شود.
مفید افزود: صداوسیما امكان دارد از طریق تبلیغات، درآمد اندكی كسب كند، اما دولت باید چندین برابر درآمد صداوسیما را صرف كند تا سرانه مصرف یك ماده غذایی ناسالم را پایین آورد و سلامت جامعه به خطر نیفتد.
ایشان در ادامه با اشاره به تصویب قانون ممنوعیت تبلیغات و معرفی محصولات و خدمات غیرمجاز و صدمه رسان به سلامت در رسانه های ارتباط جمعی داخلی و بین المللی و فضاهای مجازی اظهار داشت: با تصویب این قانون پارسال و تایید آن از جانب شورای نگهبان و ابلاغ آن توسط رئیس جمهوری می توان اظهار داشت كه قوانین در ارتباط با تبلیغات مواد غذایی حدودا كامل است.
منبع:

1398/05/02
11:58:00
5.0 / 5
4352
تگهای خبر: تغذیه , تولید , خدمات , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان