یك عامل اختلالات تغذیه ای در دختران

یك عامل اختلالات تغذیه ای در دختران رژیم آسان: نتایج یك مطالعه جدید نشان داده است كه مصرف آنتی بیوتیك ها و سایر داروهای ضدعفونت با بروز اختلالات تغذیه ای در دختران نوجوان مرتبط می باشد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: دخترانی كه در دوران كودكی به عفونت های جدی و مكرر مبتلا بوده اند و در نتیجه بیشتر باز با داروهای رفع عفونت تحت درمان قرار گرفته اند در دوران نوجوانی بیشتر در معرض مبتلاشدن به اختلالات تغذیه ای هستند
در این بررسی ها اطلاعات ۵۲۵ هزار و ۶۴۳ دختر كه در فاصله سال های ۱۹۸۹ تا ۲۰۰۶ در دانمارك متولد شده اند، مورد مطالعه قرار گرفت.
متخصصان تمامی موارد تجویز داروهای آنتی بیوتیك و ضد عفونت و همین طور مواردی را كه تا سال ۲۰۱۲ به سبب عفونت به بستری شدن در بیمارستان منجر شده بود مورد مطالعه قرار دادند. در این بازه زمانی ۴۲۴۰ مورد مبتلاشدن به اختلالات تغذیه ای تشخیص داده شد.
پزشكان مشاهده نمودند در این بیماران در مقایسه با دخترانی كه به سبب عفونت در بیمارستان بستری نشده اند احتمال مبتلاشدن به اختلال غذایی آنوركسیا (بی اشتهایی عصبی)، پرخوری عصبی و دیگر اختلالات تغذیه ای به ترتیب ۲۲، ۳۵ و ۳۹ درصد بیشتر است.
به گزارش نیویورك تایمز، متخصصان تاكید دارند كه این مطالعه مشاهده ای بوده و نمی تواند تعیین كننده رابطه علت معلولی مصرف داروهای ضد عفونت با این قبیل از اختلالات باشد.
منبع:

1398/02/14
15:45:42
5.0 / 5
4362
تگهای خبر: بیمار , پزشك , تغذیه , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان