یافته پژوهشی محققان؛

تاثیر مصرف ماهی بر افزایش هوش كودكان

تاثیر مصرف ماهی بر افزایش هوش كودكان به گزارش رژیم آسان یافته های جدید نشان داده است مصرف هفته ای یكبار ماهی منجر به خواب بهتر و افزایش IQ كودكان می گردد.به گزارش رژیم آسان به نقل از مهر، به قول محققان دانشگاه پنسیلوانیا كودكانی كه حداقل یكبار در هفته ماهی می خورند دارای IQ بالاتری هستند؛ نتایج نشان داد IQ این كودكان تحت مطالعه نسبت به كودكانی كه كمتر ماهی خورده یا اصلا ماهی نمی خوردند، ۵ نمره بالاتر بود. همینطور این كودكان خواب بهتری هم داشتند.
«جیانگ هونگ لیو»، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «اگر والدین می خواهند كودك شان سالم بوده و عملكرد بهتری داشته باشند، باید هفته ای یكبار ماهی را در رژیم غذایی فرزندشان بگنجانند.»
به گفته محققان، فایده مصرف ماهی از لحاظ افزایش IQ و بهبود كیفیت خواب ناشی از اسیدهای چرب اُمگا۳ موجود در خیلی از انواع ماهی است.
تیم تحقیق در این مطالعه عادات غذایی بیشتر از ۵۰۰ دختر و پسر ۹ تا ۱۱ سال را در چین بررسی كردند. همینطور والدین این كودكان هم به سوالاتی در مورد كیفیت خواب كودك شان پاسخ دادند.
محققان دریافتند كودكانی كه حداقل هفته ای یكبار ماهی می خوردند در مقایسه با كودكانی كه به ندرت ماهی خورده یا اصلا ماهی نمی خوردند در آزمایش هوش ۴.۸ نمره بالاتری داشتند. همینطور مشخص شد این كودكان دارای خواب بهتری هم هستند.
ماهی منبع خوب پروتئین كم چرب و مملو از اسیدهای چرب ضروری امگا۳ است. به قول محققان این اسیدها به شدت در مغز تجمع كرده و نقش مهمی در عملكرد نورولوژیكی ایفاء می كنند. این اسیدچرب برای مغز، چشم و رشد نورولوژیكی جنین ضروری می باشد. همینطور برای سلامت چشم، قلب و مغز افراد بزرگسال هم ضروری می باشد و باعث كاهش التهاب سیستماتیك می گردد.

1397/10/21
22:06:57
5.0 / 5
4480
تگهای خبر: چرب , خواب , رژیم غذایی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان