اهدای خون تهدیدکننده سلامتی روزه داران نیست

اهدای خون تهدیدکننده سلامتی روزه داران نیست رژیم آسان: به گزارش رژیم آسان، اصفهان مدیرکل انتقال خون اصفهان با تاکید به این که شرایط سلامتی روزه داران با بررسی های پزشکی پیش از اهدای خون مورد ارزیابی قرار می گیرد، اظهار داشت: مرکز اهدای خون خواجو در روزهای ماه رمضان پس از افطار از ساعت 20 تا نیمه شب، آماده خدمت رسانی و دریافت خون اهداکنندگان است.علی فتوحی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به این که نیاز به خون و فرآورده های خونی روزبه روز درحال بالا رفتن است، اظهار داشت: مردم روزه دار استان از عمل نیک اهدای خون در ماه رمضان غافل نشوند و این اقدام خداپسندانه را به عبادت خود بیفزایند. اهدای خون در ماه رمضان هیچ ضرری برای روزه داران ندارد به شرط آنکه بیماری خاصی همچون تالاسمی، نارسایی قلبی، کلیوی و بیماریهای خاص دیگری نداشته باشند.

وی با اعلان اینکه در نیمه اول فروردین و ایام تعطیلات نوروز و تقارن آن با ماه رمضان، مراجعه مردم به پایگاه های اهدای خون استان به سبب مسافرت ها و روزه داری کم شده است، اضافه کرد: حالا از دارندگان تمام گروههای خونی تقاضا می نماییم در سریع ترین زمان به پایگاه اهدای خون استان مراجعه کنند.

مدیرکل انتقال خون اصفهان با تاکید به این که شرایط سلامتی روزه داران با بررسی های پزشکی پیش از اهدای خون مورد ارزیابی قرار می گیرد، توضیح داد: مرکز اهدای خون خواجو در روزهای ماه رمضان پس از افطار از ساعت ۲۰ تا نیمه شب، آماده خدمت رسانی و دریافت خون اهداکنندگان است.

وی اشاره کرد: افرادی که هشت هفته از اهدای خون آنها گذشته، می توانند مجدد برای اهدای خون اقدام نمایند. فعالیت مراکز اهدای خون استان به شکلی تنظیم شده است که افراد روزه دار و افرادی که روزه نیستند بتوانند به مراکز اهدای خون مراجعه کنند، اما اهدای خون آنها نباید با آخرین وعده غذایی آنها بیش از چهار ساعت فاصله داشته باشد.

فتوحی با اشاره به این که اهدای مستمر خون نیاز دائم و همیشگی مراکز و پایگاه های انتقال خون استان است، اظهار داشت: حدود ۴.۶ درصد خون گیری در استان اصفهان رشد پیدا کرده است، سال قبل ۱۷۰ هزار نفر به مراکز اهدای خون استان مراجعه کردند و ۱۴۰ هزار نفر موفق به اهدای خون شدند.

وی همین طور از کارکنان سازمان ها، اداره ها، دانشگاه ها و دیگر مراکز استان دعوت کرد که با اهدای خون دسته جمعی در مراکز گرفتن خون این سازمان، در گسترش فرهنگ اهدای خون و تامین نیاز خونی نیازمندان، این سازمان را یاری کنند.
1402/01/21
21:23:35
5.0 / 5
368
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان