رئیس علوم پزشكی

نرخ تصادفات در قم ۶ درصد رشد کرد

نرخ تصادفات در قم ۶ درصد رشد کرد به گزارش رژیم آسان رئیس دانشگاه علوم پزشکی قم اظهار داشت: در هشت ماه گذشته تصادفات در این استان نسبت به زمان مشابه پارینه شش درصد افزایش نشان میدهد.


محمدرضا قدیر روز یکشنبه در گفت وگویی با اشاره به عملکرد مرکز فوریت های پزشکی این دانشگاه از شروع سال جاری تا اختتام آبان ماه اظهار داشت: طی این مدت ۱۲ هزار و ۶۸۶ مورد تصادف در استان به وقوع پیوسته که در مقایسه با زمان مشابه سال قبل که ۱۱ هزار و ۸۷ نفر بوده، ۶ درصد بالا رفته است.
همچنین گفت: از مجموع سوانح رانندگی صورت گرفته در استان، ۱۰ هزار و ۳۷۷ مورد شهری و دو هزار و ۳۰۹ مورد نیز در جاده های مواصلاتی استان رخ داده است.
وی تعداد مجروحان را ۱۶ هزار و ۳۷۳ نفر ذکر کرد و اضافه کرد: از این تعداد ۱۲ هزار و ۸۱۰ مورد در سطح شهر و سه هزار و ۵۶۳ نفر نیز در سطح جاده ها گرفتار جراحت شده اند.
قدیر تعداد مجروحان ناشی از سوانح رانندگی در همین بازه زمانی در سال قبل را ۱۴ هزار و ۷۹۴ مورد برشمرد و اظهار داشت: ۱۱ هزار و ۶۲۷ مصدوم در سطح شهر و سه هزار و ۱۶۷ مصدوم نیز مربوط به سطح جاده های استان می باشد.
وی افزود: تعداد مصدومان تعداد مصدومان حوادث رانندگی نیز افزایش ۱۱ درصدی داشته است.
این مسئول در ادامه تعداد فوت شدگان تصادف در صحنه حادثه را نیز ۶۷ مورد خواند و بیان داشت: از این تعداد ۱۵ مورد در حوادث رانندگی شهری و ۵۲ مورد هم در سوانح جاده ای جان خودرا از دست داده اند.
رئیس علوم پزشکی قم با اعلان اینکه سال قبل تعداد فوت شدگان در صحنه تصادف ۹۴ نفر بوده اظهار داشت: ۲۲ نفر در سطح شهر و ۷۲ نفر هم در سطح جاده ها فوت کردند، که کاهش ۲۸ درصدی فوت شدگان تصادف در استان را شاهد می باشیم.
وی همین طور ضمن اشاره به آمار مسمومیت با گاز منوکسید کربن نیز اشاره کرد: امسال ۲۸ مورد گرفتار مسمومیت شدند که هیچ کدام موجب فوتی در صحنه نشد، سال قبل نیز ۴۸ مورد مسمومیت داشتیم که مرگ هیچ کس را در پی نداشت.
رئیس علوم پزشکی قم در بخش دیگری از سخنان خود تعداد تماسهای صورت گرفته با اورژانس را ۳۲۵ هزار و ۹۳۲ مورد عنوان نمود و اظهار داشت: در سال ۹۹ این تعداد ۳۱۰ هزار و ۱۴۱ مورد بود که افزایش هفت درصدی داشته است.
وی با اعلان اینکه امسال ۶۵ هزار و ۳۳۴ مورد و زمان مشابه سال قبل نیز ۵۳ هزار و ۲۰۱ مورد ماموریت توسط اورژانس قم انجام شده است بیان کرد: تعداد ماموریت های اورژانسی استان با ۲۴ درصد رشد مواجه می باشد./


منبع:

1400/09/08
10:49:43
5.0 / 5
270
تگهای خبر: پزشك , فوت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان