مدیركل توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش:

بحران كرونا نقش روانشناسان را در سلامت روانی نمایان كرد

بحران كرونا نقش روانشناسان را در سلامت روانی نمایان كرد به گزارش رژیم آسان مدیرکل دفتر برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان ضمن تبریک روز روانشناس و مشاور اظهار داشت: بحران کرونا نقش روانشناسان و مشاوران را در شاخصهای سلامت روانی جوانان و خانواده ها بیشتر از پیش نمایان کرد.


به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از پایگاه خبری وزارت ورزش و جوانان، «اعظم کریمی» عنوان کرد: در این روزهای کرونایی نقش بی بدیل مشاوران و روانشناسان در بهبود وضعیت روانشناختی و التیام آلام مردم و آرامش و سلامت خانواده بسیار حائز اهمیت می باشد و تلاش آنها در بالا بردن حس پذیرش افراد، عرضه سبک زندگی متناسب با ویروس کرونا، اصلاح باورهای نادرست افراد در مورد ویروس و مدیریت هیجان و احساس افراد؛ وضعیت روانشناختی مردم را بهبود بخشیده و کمک شایانی به حوزه سلامت کشور کرده است.
وی اضافه کرد: این بحران توجه به جایگاه پیشگیری در نظام سلامت کشور را بارزتر و نقش روان شناسان و مشاوران را در شاخصهای سلامت روانی جوانان و خانواده ها نمایان تر کرد. امیدوارم به لطف خداوند بزرگ و با تداوم و استمرار تلاشهای شما، شاهد افزایش نشاط اجتماعی و بهبود سلامت روانی جامعه باشیم.
کریمی همینطور ضمن تبریک روز روانشناس و مشاور به کلیه مدیران، روانشناسان و مشاوران متخصص و متعهد مراکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده در سرتاسر کشور، از اهتمام دلسوزانه شما عزیزان که برای آرامش روانی جامعه، امر مقدس ازدواج و تشکیل خانواده سالم جوانان و جلوگیری از طلاق تلاش می کنند، قدردانی کرد.
به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، اعظم کریمی، مدیرکل برنامه ریزی و توسعه اجتماعی جوانان وزارت ورزش و جوانان اردیبهشت ماه ۹۹ در گفتگو با ایرنا از فعالیت ۳۵۰ مرکز تخصصی مشاوره ازدواج و خانواده با مجوز وزارت ورزش و جوانان در سرتاسر کشور اطلاع داده بود.
به گفته وی، اضطراب و تنش ناشی از شیوع کرونا، وسواس، عدم توان تحمل ابهامات در ارتباط با این بیماری و همینطور اختلاف و ناسازگاری زوجین و فرزندان از مهم ترین علل رفتن به مراکز مشاوره در مدت انتشار کرونا است.
۹ اردیبهشت مصادف با ۲۸ آوریل، هر ساله بعنوان روز روانشناس و مشاور در سرتاسر جهان شناخته می شود.منبع:

1400/02/09
14:44:44
5.0 / 5
150
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان