تازه ترین آمار مبتلایان، قربانیان و بهبودیافتگان كرونا در جهان

تازه ترین آمار مبتلایان، قربانیان و بهبودیافتگان كرونا در جهان رژیم آسان: شمار مبتلایان به بیماری ˮکووید-19ˮ ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 149 میلیون و 349 هزار و 138 نفر رسیده و مرگ سه میلیون و 148 هزار و 934 نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۱۲۷ میلیون و ۲۰ هزار و ۹۸ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تا حالا با بیش از ۳۲.۹ میلیون مبتلا و بیش از ۵۸۷ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۱۷.۹ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۴.۴ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
بعد از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۳۹۵ هزار و مکزیک با بیش از ۲۱۵ هزار جانباخته همچنان بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند. بعد از آنها نیز کشورهای هند، انگلیس و ایتالیا به ترتیب بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند.
تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در هند بیش از ۲۰۱ هزار نفر اعلام شده و در انگلیس نیز از ۱۲۷ هزار نفر عبور کرده و این کشور تا حالا بیشترین قربانیان کرونا را در اروپا داشته است. بعلاوه اکنون تعداد قربانیان کرونا در ایتالیا از ۱۱۹ هزار نفر عبور کرده است و در بین کشورهای اروپایی در رتبه دوم قرار دارد.
همین طور روسیه بیش از ۱۰۸ هزار، فرانسه بیش از ۱۰۳ هزار و آلمان نیز بیش از ۸۲ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
بعد از این کشورها، اسپانیا با بیش از ۷۷ هزار، کلمبیا با بیش از ۷۲ هزار، ایران با بیش از ۷۰ هزار، لهستان با بیش از ۶۵ هزار، آرژانتین با ۶۲ هزار، پرو با بیش از ۶۰ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۴ هزار، اندونزی با بیش از ۴۴ هزار و اوکراین با بیش از ۴۲ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹ را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (چهارشنبه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۲ میلیون و ۹۲۷ هزار و ۹۱ مبتلا، ۵۸۷ هزار و ۳۸۴ قربانی
۲. هند: ۱۷ میلیون و ۹۹۷ هزار و ۲۶۷ مبتلا، ۲۰۱ هزار و ۱۸۷ قربانی
۳. برزیل: ۱۴ میلیون و ۴۴۶ هزار و ۵۴۱ مبتلا، ۳۹۵ هزار و ۳۲۴ قربانی
۴. فرانسه: پنج میلیون و ۵۳۴ هزار و ۳۱۳ مبتلا، ۱۰۳ هزار و ۶۰۳ قربانی
۵. روسیه: چهار میلیون و ۷۷۹ هزار و ۴۲۵ مبتلا، ۱۰۸ هزار و ۹۸۰ قربانی
۶. ترکیه: چهار میلیون و ۷۱۰ هزار و ۵۸۲ مبتلا، ۳۹ هزار و ۵۷ قربانی
۷. انگلیس: چهار میلیون و ۴۰۹ هزار و ۶۳۱ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۴۵۱ قربانی
۸. ایتالیا: سه میلیون و ۹۸۱ هزار و ۵۱۲ مبتلا، ۱۱۹ هزار و ۹۱۲ قربانی
۹. اسپانیا: سه میلیون و ۴۹۶ هزار و ۱۳۴ مبتلا، ۷۷ هزار و ۸۵۵ قربانی
۱۰. آلمان: سه میلیون و ۳۲۶ هزار و ۷۷۸ مبتلا، ۸۲ هزار و ۶۹۸ قربانی
بر طبق آمار فوق هم اکنون در ۲۶ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده اند و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، روسیه، ترکیه، انگلیس، ایتالیا، اسپانیا، آلمان، آرژانتین، کلمبیا، لهستان، ایران، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، جمهوری چک، آفریقای جنوبی، هلند، کانادا، شیلی، رومانی، عراق و فیلیپین نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/02/08
12:05:41
5.0 / 5
589
تگهای خبر: بیمار , بیماری , طب , فوت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان