در گفت وگوی اختصاصی با رژیم آسان؛

رییسی: سامانه جامع واكسیناسیون كرونا راه اندازی می شود

رییسی: سامانه جامع واكسیناسیون كرونا راه اندازی می شود به گزارش رژیم آسان سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: سامانه جامع واکسیناسیون کرونا به زودی در کشور راه اندازی می شود و افراد می توانند در این سامانه شغل و بیماری خودرا اظهار کرده و از زمان تزریق واکسن خود باخبر شوند.


علیرضا رییسی روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار سلامت ایرنا درباره راه اندازی سامانه جامع واکسیناسیون کرونا در کشور اضافه کرد: در این سایت همه افراد می توانند وارد شده و خود اظهاری کنند. بطور مثال شغل و بیماری زمینه ای خودرا در سایت مشخص می کنند. این موارد استعلام شده و راستی آزمایی می شود. سپس این سایت به افراد اعلام می کند که در فاز چندم واکسیناسیون قرار دارند.
وی افزود: از اواخر تیر و مرداد سال ۱۴۰۰ نیز حدود زمانی تزریق واکسن هم به افراد اعلام می شود. بطور مثال به فرد اعلام می نماییم که در نیمه دوم تیر ماه یا نیمه اول مرداد ماه نوبت واکسیناسیون خواهد داشت.
معاون بهداشت وزارت بهداشت بیان کرد: در مراحل بعدی، مراکزی که نزدیک محل زندگی فرد است را نیز به او اعلام می نماییم و خود فرد می تواند یکی از این مراکز را انتخاب نماید و بعد آن مرکز با فرد در ارتباط خواهد بود و می گوید که فرد در تاریخ و ساعت مشخص می تواند برای واکسیناسیون مراجعه کند.
رییسی اضافه کرد: بعد از تزریق دوز اول واکسن کرونا، پیامکی به تلفن شخص ارسال شده و می گوید که شما واکسن را دریافت کرده و اگر عارضه داشتید با شماره مشخصی تماس بگیرید. همین طور پیش از تزریق دوم به شخص اعلام می شود که باید برای تزریق دوم مراجعه کند. مدتی پیش از تزریق دوم واکسن کرونا از فرد استعلام می شود که اگر می خواهد مراجعه نموده یا تزریق را به زمان دیگری موکول کند، وضعیت خودرا مشخص نماید.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: بعد از تزریق دوز دوم نیز به فرد پیامک ارسال شده و اعلام می شود که جهت صدور کارت واکسیناسیون به کجا مراجعه کند.
به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، واکسیناسیون کرونا در ایران از روز ۲۱ بهمن ۱۳۹۹ شروع شده و تا روز سوم اردیبهشت ۱۴۰۰، تعداد ۷۱۸ هزار و ۵۱۰ دوز واکسن در دو مرحله اول و دوم تزریق شده است.
تاکنون ۲۷۰ هزار و ۵۶۷ دوز واکسن «اسپوتنیک وی» ساخت روسیه در نوبت اول و ۱۴۳ هزار و ۵۵۰ دوز در نوبت دوم تزریق شده است.
همچنین ۸۱ هزار و ۹۱۴ دوز واکسن سینوفارم چینی در نوبت اول و هفت هزار و ۵۰۶ دوز از این واکسن در نوبت دوم تزریق شده است.
تعداد ۵۶ هزار و ۶۷ دوز واکسن کوواکسین هندی در نوبت اول و سه هزار و ۶۴۴ دوز از این واکسن در نوبت دوم تزریق شده است.
همچنین ۱۵۵ هزار و ۲۶۲ دوز واکسن آسترازنکا ساخت کشور کره جنوبی در نوبت اول تزریق شده است.
بر این اساس، ۵۶۳ هزار و ۸۱۰ دوز واکسن کرونا در نوبت اول و ۱۵۴ هزار و ۷۰۰ دوز در نوبت دوم تا تاریخ سوم اردیبهشت ۱۴۰۰ تزریق شده است. در مجموع دو نوبت اول و دوم، تا حالا ۷۱۸ هزار و ۵۱۰ دوز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
منبع:

1400/02/04
10:09:02
5.0 / 5
820
تگهای خبر: بیمار , بیماری , زندگی , سایت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان