70 بیمار كرونایی در بیمارستان ایذه بستری هستند

70 بیمار كرونایی در بیمارستان ایذه بستری هستند به گزارش رژیم آسان سرپرست فرمانداری ایذه اظهار داشت: تعداد بیماران کرونایی بستری در شهرستان ایذه با بیشتر از 200 هزار نفر جمعیت به صورت متغیر بین 60 تا 70 نفر است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا حسن نبوتی جمعه شب در یک برنامه تلویزیونی با اشاره به وضعیت قرمز شهرستان ایذه و افزایش اکیپ های رهگیری این بیماری اضافه کرد: در سطح شهر و روستاهای مختلف ایذه با تشکیل تیم های مشترکی از کادر بهداشت، هلال احمر و سپاه کار بیماریابی در حال انجام می باشد و مراکز غربالگری در شهرستان فعال می باشند.
وی اضافه کرد: برای ارائه خدمات بهتر، بتازگی یک بخش دیگر از بیمارستان ایذه برای بیماران کرونائی در نظر گرفته شد همین طور در حال راه اندازی کلینیک ویژه کرونائی برای بیماران سرپایی هستیم تا این بیماران بعد از دریافت دارو در خانه قرنطینه شوند.
سرپرست فرمانداری ایذه اظهار داشت: خوشبختانه در یک هفته گذشته روند بیماری در این شهرستان شیب نزولی داشته و در ۲ روز گذشته فوتی ناشی از کرونا در ایذه نداشتیم.
وی اضافه کرد: تا حالا مشکل خاصی برای پذیرش بیمارانی که به تشخیص پزشک نیاز به بستری دارند نداشته ایم اما از آنجائیکه امکانات درمانی در کل کشور و حتی دنیا محدود است، بهترین راه مقابله با بیماری در کنار درمان، پیشگیری است پس انتظار داریم که مردم در رعایت پروتکل ها و اجرای مصوبات ستاد کرونا نهایت همکاری را داشته باشند.
نبوتی ضمن تشکر از بازاریان شهرستان که در هفته های اخیر بطور کامل دستورالعمل های بهداشتی را رعایت کردند اظهار داشت: همین موضوع موجب شد سرعت تصاعدی مبتلاشدن به بیماری در شهرستان ایذه قدری کنترل شود و تعداد بستری ها کم شود.
وی درباب وضعیت سردخانه شهرستان ایذه برای قرار گرفتن فوتی های کرونائی اضافه کرد: تا حالا به لحاظ سردخانه مشکلی نداشته ایم بااینکه سردخانه بیمارستان محدود و موقتی است ولی در شهرستان اصلا چنین مشکلی وجود ندارد.
سرپرست فرمانداری ایذه اظهار داشت: بهترین راه مقابل با ویروس کرونا رعایت دستورالعمل های بهداشتی، پرهیز از دورهمی های خانوادگی و شرکت در مراسم و تجمع، استفاده مستمر و صحیح از ماسک، پرهیز از مراجعه غیرضروری به ادارات و بانک ها و رعایت مصوبات ستاد کرونا است.

پر شدن ظرفیت سردخانه ایذه صحت ندارد
مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز درباب ویدئو انتشار یافته در شبکه های اجتماعی در ارتباط با پر شدن ظرفیت سردخانه ایذه اظهار داشت: این مساله حقیقت ندارد.
دکتر عرفان مردانی جمعه شب در گفت و گو با خبرنگاران گفت: به دنبال برگزاری تجمع های مختلف، شهرستان ایذه در وضعیت قرمز کرونا قرار گرفت بااینکه روز جمعه فوتی ناشی از بیماری کرونا در این شهرستان گزارش نشد.
وی با اعلان اینکه شهرستان ایذه حالا در وضعیت قرمز کرونا قرار دارد اضافه کرد: در ایذه بیش از ۴۰ تجمع صورت گرفت که هر کدام یک بمب ساعتی کرونا بود.
مشاور رئیس دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار داشت: زمانی که هشدارها نادیده گرفته می شود چنین فجایعی قابل پیش بینی است و در نتیجه وضعیت شهرستان به رنگ قرمز تبدیل می شود.
هم اکنون ۲ شهرستان خوزستان در وضعیت سیاه، ۱۴ شهرستان قرمز و هشت شهرستان نارنجی هستند.منبع:

1400/01/28
10:05:38
5.0 / 5
662
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان