وزیر بهداشت:

روزهای كرونایی سختی را پیش رو داریم

روزهای كرونایی سختی را پیش رو داریم به گزارش رژیم آسان همدان_ایرنا_وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: وضعیت همه گیری ویروس کرونا در هفته آینده نسبت به امروز به مراتب سخت تر خواهد شد به نحوی که با روزهای خیلی سخت و دشواری از نظر انتشار ویروس و آمار مبتلا شدن مواجه خواهیم شد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، دکتر «سعید نمکی» روز پنجشنبه در ستاد پیشگیری و مقابله با کرونا دانشگاه علوم پزشکی همدان، عنوان کرد: امروز با موج سنگین کرونا مواجه ایم ازاین رو باید خویش را برای درگیری با سنگین ترین مهاجمان بیولوژیک جهان آماده نماییم هر چند این مورد را با یکسری رصد ها و اصول علمی پیش از نوروز ۱۴۰۰ پیشبینی و در مکاتبه هایی اخطار داده شده بود.
وی با اشاره به اینکه امروز زمان زانو زدن مقابل هیچ مشکلی نیست، افزود: هشت سال دفاع مقدس درس ایستادگی به ما آموخت و اینجا هم باید ثابت نماییم که با وجود فشارها و تحریم هایی که نظام سلامت را محاصره کرده، مشکل را به زانو درخواهیم آورد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: هر چند امروز با ویروس خشن و مهاجم تری نسبت به سال قبل مواجه ایم، اما نسبت به سال ۹۹ آورده و داشته های پرارزش بیشتری داریم چون که اوایل سال قبل شناخت ما نسبت به ویروس همانند امثال نبود.
دکتر نمکی تصریح کرد: هر کسی که در جهان مدعی شناخت کامل ویروس کرونا باشد، بطور قطع جاهل است، چون که این افراد علم و آگاهی نسبت به ویروس ندارند و بشریت هم اکنون همچنان توان دفع کامل این ویروس را ندارد.
وی با تکیه بر اینکه نباید در جامعه هراس ایجاد نماییم، اضافه کرد: خوف مستمر سبب فروپاشی ذهن مردم و کادر بهداشت و درمان می شود ازاین رو باید برای عبور امیدوارانه از این مرحله بیشتر از پیش تلاش نماییم.
مراقب کاسبان انتخابات باشید
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی مهم ترین اولویت در وضعیت کنونی ویروس کرونا را وفاق و همدلی مسؤلان، یکدلی در مدیریت استان، پرهیز از سیاست زدگی و تن ندادن به امواج سیاسی دانست و اظهار داشت: با نزدیک شدن به انتخابات عده ای از کاسبان سیاست، کاسه های برداشته و با تفسیرها، تحلیل ها و تخریب ها برای کسب رای «قیصریه را به آتش می کشند» ازاین رو از تخریب نباید ترسید که اگر دل به خدا گره زدید، نترسید و بدانید خداوند شما را تنها نمی گذارد.
وی با اشاره به اینکه دشمنان به دنبال فرصت طلبی از شرایط هستند و عده ای ناآگاه هم در داخل همصدای آنها می شوند، بیان نمود: هر بار که رهبری فرزانه انقلاب از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی حمایت کرده و از تلاشهای این مجموعه در مبارزه با ویروس قدردانی کرده اند، شاهد حمله های ناجوانمردانه به این مجموعه هستیم.
دکتر نمکی افزود: عده ای با دولت و عده ای هم با من مخالف هستند که البته تخریب بنده کاری اشتباه است چون که این افراد نادان نمی دانند در صورت نبود من بعنوان یک سرباز کوچک جمهوری اسلامی، افراد توانمند زیادی در صف مدیریت این مملکت و نظام سلامت قرار دارند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی خاطرنشان کرد: به تمامی کارکنان دانشگاه علوم پزشکی سفارش می کنم که به آوای یاس، ناامیدی و تفرقه گوش نسپارند و وارد جریان سیاسی نشوند، در صورتی که عده ای برای کسب چند رای حاضرند منافع ملی را به شدت زیر سوال ببرند.
به گفته وی، شرایط سخت کنونی را پیش از عیدنورز پیشبینی کرده و می دانستم در صورت بی توجهی به بعضی از سفارش ها در چه گردابی گرفتار می شویم، هر چند کالبد شکافی رخدادهای صورت گرفته سبب رنجش برخی افراد می شود.
دکتر نمکی اضافه کرد: برخی سیاست زدگی کرده و از هر واژه مدیران دلسوز بهره برداری سیاسی می کنند تا با زدن رقیب در شرایطی که شاهد بروز مشکلاتی هستیم، کشور را وارد چالش کنند هر چند که ما سعی کردیم کار خویش را انجام دهیم و در مقابل این اقدامات سکوت کردیم.
وی اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی استان همدان همانند خیلی از استان های کشور سه پیک همه گیری ویروس را به سلامت پشت سر گذاشته، در صورتی که کسی متوجه مدیریت این اپیدمی توسط این عزیزان نشد بگونه ای که در پیش گرفتن این شیوه های بی سرو صدا و مدبرانه باعث شد برخی فکر کنند ما کاری نمی نماییم.
دکتر نمکی بیان نمود: مسؤلان دانشگاه علوم پزشکی برای تأمین تجهیزات مورد نیاز بیماران کرونایی بخصوص اکسیژن ساز مشکلات زیادی را تحمل کردند تا جایی که مجبور به تأمین کپسول اکسیژن از خانه ها برای جلوگیری از خفگی بیماران شدند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی عنوان کرد: وزارت بهداشت، روزهای سختی را در هفته گذشته پشت سر گذاشت چون که این مجموعه با ویروس چموش و سرکشی مواجه گردید که «ان. اچ. اس» انگلیس را به زانو درآورده بود.
وی افزود: می دانستیم که مواجهه با این ویروس نیازمند تدابیر و تمهیدات لازم است ازاین رو برنامه و طرح هایی در جهت تشدید بیماریابی در چارچوب طرح سردار شهید سلیمانی تدوین و اجرایی کردیم.
دکتر نمکی اضافه کرد: می دانیم ایران اسلامی به کرونا نخواهد باخت و اطمینان داریم مدیریت عزتمندانه سبب بُرد جمهوری اسلامی ایران و تداوم استمرار مقتدرانه این کشور در عرصه بین المللی می شود.
وی تصریح کرد: با این وجود بیان اینکه این موج سنگین در کمترین زمان کشور را در نوردیده و می تواند کشور را گرفتار کند، یک حرف و نظر کارشناسی بدون هر گونه پیرایه سیاسی است.
وی اظهار داشت: احتمال می رود از این آشفته بازار، سیاست زدگان ورشکسته سوء استفاده کنند که این مشکل ما نیست چون که وزارت بهداشت همانگونه که سفر به برخی کشورها را جایز نمی داند همان سفر را به عتبات عالیات، نقطه تفریحی و آستان مقدس هم جایز نمی داند.
مشکلی تأمین دارو در کشور نداریم
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: باید با پیشبینی فیلتری بعنوان درمان سرپایی و افزایش درمانگاه های ۱۶ ساعته، از سر ریز بیماران به بیمارستان کم نماییم چونکه در غیراین صورت هفته آینده با کمبود تخت مواجه می شویم.
دکتر نمکی اظهار داشت: هم اکنون در هیچ جای مملکت کمبود دارو وجود ندارد و با وجود فشارهای مضاعف و کاهش یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون یورویی ارز وزارت بهداشت نسبت به سال ۹۷ در این سال کرونایی هیچ کمبودی در بخش داروی مورد نیاز مراکز درمانی نیست.
وی با اشاره به اینکه موج سنگین کرونا در راه می باشد، عنوان کرد: به ملت وعده و قول داده ام در جمهوری اسلامی ایران نگذاریم بیماری در پشت در بیمارستان سرگردان شود و تابحال نگذاشتیم کسی بعنوان قومیت و طبقه اقتصادی خاص از خدمات سلامت محروم شود حتی ۲۰۰ هزار نفر از افاغنه بدون کارت در این کشور مجانی بستری شده اند.
وی افزود: اعتبار مورد نیاز برای تکمیل طرح های بهداشتی و درمانی با پیشرفت فیزیکی بالا طبق وعده رئیس جمهوری و رئیس سازمان برنامه ریزی کشور در اولویت قرار دارد و نمی گذاریم طرح آماده بهره برداری در کشور معطل بماند.
کار واکسیناسیون تمامی کادر درمان هفته آینده به پایان می رسد
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی همینطور اعلام نمود که در هفته پیش رو کار واکسیناسیون تمامی کادر درمان تمام می شود و واکسینه کردن دیگر اقشار ضد ویروس کرونا آغاز خواهد شد.
دکتر نمکی اضافه کرد: اردیبهشت و خرداد سال جاری هم پوشش واکسیناسیون داخلی و وارداتی بیشتر می شود تا با این عزم و نیت شما بتوانیم موج چهارم ویروس کرونا را هم به خوبی مدیریت نماییم.منبع:

1400/01/26
22:28:33
5.0 / 5
841
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان