با ظرفیت ۱، ۵ میلیون دوز در ماه

خط تولید نیمه صنعتی واكسن ایرانی كرونا در حال كار است

خط تولید نیمه صنعتی واكسن ایرانی كرونا در حال كار است به گزارش رژیم آسان معاون امور اجتماعی و استان های ستاد اجرائی فرمان حضرت امام خمینی(ره) اظهار داشت: خط تولید نیمه صنعتی واکسن ایرانی کرونا با ظرفیت یک و نیم میلیون دوز در ماه، در حال کار است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دفتر امام جمعه اصفهان، علی عسگری روز چهارشنبه در دیدار با آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد اضافه کرد: این ستاد از شروع بروز کووید ۱۹ کوشید نقش مؤثری دراین زمینه داشته باشد و در ابتدای کار برای مقابله با این بیماری، برنامه تولید ماسک را در داخل به اجرا درآورد، سپس باتوجه به خودداری کره جنوبی از اعطای کیت های تشخیصی به ایران، با بهره گیری از ظرفیت داخلی و دانش بومی جوانان کشور، این کیت ها در کشور ساخته و قسمت عمده طرح شهید سلیمانی نیز با بهره گیری از همین کیت ها اجرا شد.
وی با اعلان اینکه اقدامات این ستاد برای تولید واکسن ایرانی کرونا از شهریور سال قبل شروع و تمام مراحل تولید واکسن توسط متخصصان داخلی انجام شد، گفت: اکنون خط تولید نیمه صنعتی ما با ظرفیت یک و نیم میلیون دوز در ماه در حال کار است و خط دیگر تولید که از چین وارد شده است نیز بزودی آماده بهره برداری می شود که این خط هم می تواند ماهیانه ۱۲ میلیون دوز واکسن تولید نماید.
معاون امور اجتماعی و استانها ستاد اجرائی فرمان حضرت امام اشاره کرد: فنّاوری ساخت واکسن در کشور بومی بوده و تنها تعدادی از مواد اولیه وارداتی است که با بهره گیری از ظرفیت شرکت های دانش بنیان، این میزان نیز به صفر خواهد رسید.
وی افزود: واکسن تولیدی ما علاوه بر ویروس فعلی در مقابله با ویروس جهش یافته انگلیسی نیز موفق عمل کرده است.
عسگری همین طور اظهار داشت: ستاد اجرائی فرمان حضرت امام در حوزه اقتصادی بر موضوع ایجاد اشتغال تمرکز دارد و در بنیاد برکت طوری هدفگذاری شده است که ظرفیت های موجود در روستاها با هزینه کم احیا شود که برای مثال در یک روستا با ۱۰ میلیون تومان ۱۰ نفر مشغول به کار شدند یا در سیستان و بلوچستان یک هزار آغل رها شده وجود دارد که با پرداخت تسهیلات، طرح پرورش بُز، گوسفند و شتر احیا می شود.
عسگری، پرورش ماهی در قفس در سواحل جنوب و شمال، فعالیت در حوزه امنیت غذایی و دارویی، اجرای کشت دیم در سطح ۶۰۰ هزار هکتار از اراضی کشور با بهره بردن از روش علمی و افزایش سه برابری تولید، کلید زدن کشت کُلزا و دانه های روغنی، کاهش هزینه تولید مسکن با بهره بردن از زمین های بنیاد و زمین های واگذار شده از طرف دولت و راه اندازه کارخانه چادر مشکی در قم را از دیگر اقدامات ستاد اجرائی فرمان حضرت امام اعلام نمود.
نماینده ولی فقیه و امام جمعه اصفهان نیز در این دیدار با تاکید بر ضرورت پشتیبانی از تولید گفت: رهبر معظم انقلاب اسلامی سال هاست که در باره ضرورت پشتیبانی از تولید و آثار مثبت آن بر روی اقتصاد کشور تاکید دارند اما کسانی که باید فرمایشات ایشان را به مرحله اجرا درآورند، در غفلت هستند و از خواب بیدار نمی شوند و دولت ها هم توجه کافی به مساله تولید ندارند.
آیت الله سیدیوسف طباطبایی نژاد با اعلان اینکه تولیدکنندگان به صورتی کارگر دولت محسوب می شوند، اضافه کرد: تولیدکنندگان با ایجاد اشتغال، افزایش صادرات، کاهش هزینه تولید و پرداخت مالیات، بهترین یاور دولت ها هستند.
وی اظهار داشت: اگر دولت ها با در اختیار قراردادن زمین، آب و برق رایگان، اجرای معافیت مالیاتی چندساله و پرداخت تسهیلات ارزان از تولیدکنندگان حمایت کنند، پس از راه اندازی خطوط تولید، همین تولیدکننده با پرداخت مالیات و ارزآوری برای کشور، حامی خوبی برای دولت خواهد بود.
نماینده ولی فقیه در استان اصفهان با اشاره به ضرورت پرداختن به مسائل اساسی کشور اشاره کرد: ستاد اجرائی فرمان امام، کارهای اساسی را در سطح کشور دنبال می کند.
وی ادامه داد: یکی از مسائلی که باید دنبال شود گسترش فرهنگ کار و مانع زدایی از مسیر تولید است برای مثال وجود بانکهای خصوصی مانعی برای تولید شمرده می شود چونکه بانک ها با ایفای نقش مُخرب در اقتصاد بوسیله خرید و فروش سکه و زمین و پرداخت سودهای کلان مانع از ورود سرمایه های مردمی به بخش تولید می شوند.
امام جمعه اصفهان بیان کرد: اگر مقرر است کمکی به فقرا شود این کمک ها باید مستمر باشد و نباید برای فقرا، خانه فقیرانه ساخت بلکه کار برای فقرا باید اصولی، صحیح و خوب صورت گیرد تا آنان توانمند شوند.
در این دیدار، تورج حاجی رحیمیان بعنوان مدیرکل ستاد اجرائی فرمان امام(ره) در استان اصفهان معرفی و از خدمات ابوالفضل خروطی مدیرکل سابق این ستاد تقدیر گردید.
به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، از اسفند سال ۹۸ تا حالا حدود ۲ میلیون نفر در کشور به بیماری کووید ۱۹ مبتلا شده اند که از بین آنها ۶۵ هزار نفر جان باخته اند.
بگفته محمد مُخبر رئیس ستاد اجرائی فرمان امام، گام(فاز) اول آماده سازی تولید واکسن کرونا به پایان رسیده است و پیش بینی می شود از اردیبهشت تولید این واکسن ایرانی شروع شود.منبع:

1400/01/26
11:09:46
5.0 / 5
556
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولید , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان