رئیس دانشگاه علوم پزشكی استان:

كرونای ۹۰ درصد بیماران مازندران، انگلیسی است

كرونای ۹۰ درصد بیماران مازندران، انگلیسی است به گزارش رژیم آسان رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران با بیان این که بدون اجرای دقیق محدودیت های سختگیرانه موج جدید کرونا در استان مهار شدنی نیست، اظهار داشت: کرونای 90 درصد بیماران کووید 19 بستری در بیمارستان های استان، از نوع جهش یافته انگلیسی است.


دکتر سیدعباس موسوی روز چهارشنبه در پی تغییر رنگ بندی کرونایی ۱۸ شهرستان مازندران به وضعیت قرمز، در گفت و گو با خبرنگار ایرنا پیش بینی نمود که طی روزهای آینده ۱۰۰ درصد بیماران کرونایی استان را مبتلایان به کرونای انگلیسی تشکیل خواهند داد.
وی همه گیری ویروس جهش یافته را معضلی بزرگ برای مدیریت بیماران و بیمارستان ها اعلام نمود و اظهار داشت: متاسفانه نیمی از ظرفیت تخت های بخش مراقبت های ویژه بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران پر شده است.
رییس دانشگاه علوم پزشکی مازندران همینطور از افزایش افراد مبتلا و ناقل بدون علایم در استان اطلاع داد و اضافه کرد: با عنایت به این وضعیت، در صورت اجرایی نشدن سفت و سخت محدودیت ها بخصوص در مراکز پرتردد جمعیتی و جا به جایی های بین شهری، باید منتظر افزلیش تعداد مبتلایان بیشتر از سه موج قبلی در استان بود، برای اینکه موج جدید به صورت کامل ناشی از ویروس جهش یافته بوده و به سرعت در حال انتقال است.
وی وضعیت مراکز درمانی تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران را از نظر افزایش تعداد مراجعین سرپایی و بدحال نگران کننده توصیف کرد و افزود: باید مردم را به خانه نشینی و قرنطینه خانگی تشویق کرد، چون در غیر این صورت نمی توان کنترل مناسبی در روند همه گیری داشت.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی مازندران توضیح داد: وضعیت خطرناک استان را تنها در رسیدن به رنگ بندی قرمز نباید دید و حقیقت این است که مازندران با موجی خطرناک و بسیار گسترده مواجه می باشد که مدیریت و مهار آن احتیاج به همکاری همه جانبه مردم و دستگاه ها و نهادها دارد.
وی تعطیلی تمامی مراکز تجمع جمعیتی همچون تالارهای پذیرایی و صنوف مختلف به استثنای سطح یک را ضروری برشمرد و تصریح کرد: تنها راه عبور از این وضعیت اجرای دقیق و سختگیرانه محدودیت ها است، برای اینکه باید اولویت در هر تصمیم گیری سلامت مردم باشد.
دکتر موسوی همینطور نسبت به افزایش میزان مرگ و میر ناشی از افزایش تعداد مبتلایان هشدار داد و اظهار داشت: باید مردم تاجایی که امکان دارد از منازل خود بیرون نیایند و یا حداقل در مراکز شلوغ حاضر نشوند.
وی با قدردانی از همراهی رسانه ها و مسؤلان استان در مدیریت موفق بیماری در موج های قبلی، اضافه کرد: این دفعه همگی باید با حساسیت بیشتر از پیش، مردم را از وضع موجود و همینطور روزهای سخت پیش رو آگاه و هوشیار سازیم.
براساس تازه ترین ارزیابی سامانه ماسک متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، وضعیت ۱۸ شهرستان مازندران از امروز چهارشنبه قرمز شد در حالیکه تا روز گذشته تنها ۲ شهرستان دارای وضعیت قرمز بودند.
هم حالا تنها چهار شهرستان کوچک عباس آباد، کلاردشت، سیمرغ و میاندرود دارای وضعیت نارنجی هستند و بقیه شهرستان ها در وضعیت قرمز قرار دارند.
در همین حال بر مبنای آخرین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل که عصر روز گذشته سه شنبه انتشار یافت، آمار بستری بیماران کرونایی در استان هم به یکهزار و ۴۷ نفر رسید.
منبع:

1400/01/19
11:41:28
5.0 / 5
633
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان