آمار كرونائی های بستری در مازندران چهار رقمی شد

آمار كرونائی های بستری در مازندران چهار رقمی شد رژیم آسان: آمار بیماران مبتلا به کووید 19 بستری در بیمارستان های مازندران با افزایش حدود 140درصدی نسبت به روز اول فروردین ماه، از امروز سه شنبه مرز یکهزار نفر را پشت سر گذاشت و چهار رقمی شده است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، تازه ترین گزارش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و بابل نشان میدهد که در مجموع الان یکهزار و ۴۷ بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های استان بستری هستند که از این تعداد ۸۳۷ بیمار سهم دانشگاه علوم پزشکی مازندران و ۲۱۰ بیمار هم سهم دانشگاه علوم پزشکی بابل است.
طبق این گزارش، ۲۱۰ بیمار بستری کووید ۱۹ هم به سبب شرایط حاد تنفسی در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند که به مفهوم اشغال حدود ۶۰ درصدی تخت های این بخش است.
گزارش جدید حاکیست که طی ۲۴ ساعت اخیر ۲۳۰ بیمار جدید مبتلا به کووید ۱۹ در بیمارستان های مازندران بستری و ۲۰۰ بیمار نیز بعد از بهبودی نسبی ترخیص شدند تا ادامه مراحل درمانشان را در خانه پیگیری کنند.
آمل و قائمشهر در وضعیت بحران
بررسی خبرنگار ایرنا نشان میدهد که از مجموع بیماران کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های مازندران ۳۶۱ نفر معادل حدود ۳۵ درصد مربوط به شهرستان های آمل و قائمشهر است.
شهرستان قائمشهر طبق ارزیابی وزارت بهداشت در وضعیت قرمز و آمل هم در وضعیت نارنجی قرار دارد.
در حال حاضر شهرستان آمل با بستری ۱۸۹ نفر بیشترین میزان بستری مبتلایان به کووید ۱۹ را دارد. آمار بستری های قائمشهر هم ۱۷۲ نفر است.

خطر جدی است
سرپرست روابط عمومی و اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی مازندران هم در پی انتشار آمار جدید بستری کووید ۱۹ و چهار رقمی شدن آن، هشدار داد: وضعیت بسیار جدی است و مازندران با شیب تندی در حال حرکت به سمت موج چهار می باشد.
دکتر سیمین بابایی از افزایش ۶۰ درصدی میزان مراجعان حضوری مشکوک به کرونا آگاهی داد و اضافه کرد: این آمار نشان میدهد که ویروس در سطح وسیعی گسترده شده است و علت آن هم افزایش سطح ارتباطات و تماسهای نزدیک مردم به ویژه در روزهای نوروز است.
وی اظهار داشت: متاسفانه حدود ۸۰ درصد از مراجعان و مبتلایان بستری کووید ۱۹ در مازندران درگیر ویروس انگلیسی هستند و این ویروس الان هم در حال گسترش است و احتمال دارد در یک هفته آتی آمار بستری در مازندران از موج های قبلی نیز بیشتر شود.
سرپرست روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مازندران نسبت به بی توجهی به اجرای محدودیت های کرونائی در مناطق با رنگ بندی پرخطر هشدار داد و اضافه کرد: در صورت تداوم بی توجهی به اجرای محدودیت ها، مناطق کم خطرتر نیز به سمت وضعیت قرمز حرکت خواهند کرد.
بابایی اظهار داشت: همه گیری کرونای انگلیسی، مدیریت شیوع ویروس کرونا را مشکل کرده است چون بر خلاف موج های قبلی، ما نمی توانیم شیب مبتلاشدن را ملایم نماییم و باید برای وضعیتی آمادگی داشته باشیم که ممکنست کسی تصورش را نداشته باشد.
ویروس کرونای انگلیسی از ۲۴ اسفند با شناسایی ۲ بیمار در قا ئمشهر وارد مازندران شد و در کمتر از ۲ هفته در تمامی شهرستان مازندران چرخید.منبع:

1400/01/17
16:38:43
5.0 / 5
484
تگهای خبر: بیمار , پزشك , درمان , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان