محمودآباد در آستانه تغییر رنگ كرونایی مسافران این شهرستان را ترك كنند

محمودآباد در آستانه تغییر رنگ كرونایی مسافران این شهرستان را ترك كنند به گزارش رژیم آسان فرماندار شهرستان محمودآباد با اشاره به اینکه روند انتشار کرونا در محمودآباد شیب صعودی گرفته است اظهار داشت: با عنایت به احتمال بازگشت محدودیت های کرونایی از مسافران و افراد غیربومی می خواهیم این شهرستان را ترک کنند.


خسرو طالبی روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا وضعیت زرد کرونایی در شهرستان محمودآباد را ناپایدار توصیف کرد و اظهار داشت: اگر وضعیت مثبت شدن تست های افراد رجوع کننده به همین روال ادامه داشته باشد، طی چد روز آینده وضعیت محمودآباد از رنگ زرد به نارنجی کرونایی تغییر رنگ خواهد داد.
وی اضافه کرد: هم اکنون ۱۸ نفر از شهروندان محمودآبادی در بیمارستان بستری هستند که حال ۳ نفر از آنها وخیم است و دربخش مراقبت های ویژه تحت درمان هستند.
فرماندار محمودآباد با اشاره به اینکه دو مورد کرونای انگلیسی در شهر دیده شده است، افزود: امکان چرخش این ویروس در تمام شهر وجود دارد.
فرماندار محمودآباد اظهار داشت: با عنایت به این که ویروس جهش یافته قدرت سرایت بیشتری دارد، مردم باید در استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری اجتماعی دقت بیشتری داشته باشند.
وی با اشاره بعد از گذشت یکسال همه با ماهیت این ویروس آشنا هستند، اظهار داشت: انتظار ما این است که بعد از گذشت یکسال و عبور از سه پیک کرونایی، دیگر شاهد عادی انگاری در جامعه نباشیم.
طالبی وضعیت اقتصادی مردم را پاشنه آشیل محدودیت های کرونایی دانست و اظهار داشت: به علت وضعیت اقتصادی مردم نمیتوان محدودیت های کرونایی را افزایش داد و همه واحدهای صنفی را تعطیل کرد، ازاین رو لازم است شهروندان با رعایت پروتکلهای بهداشتی و استفاده از ماسک به جهادگران عرصه سلامت کمک کنند.
وی تصریح کرد: اگر وضعیت شهر تغییر رنگ دهد بر مبنای تصمیمات ستاد ملی مجبور به تعطیلی بعضی از مشاغل سطح ۳ و ۴ خواهیم شد که به نفع معیشت مردم و اقتصاد شهر نخواهد بود.
فرماندار محمودآباد با اشاره به اینکه صنف های مختلف به خاطر وضعیت کرونایی در یک سال گذشته صدمه اقتصادی دیده اند از مردم خواست از برگزاری هرگونه مراسم تجمعی و دورهمی اجتناب کنند و کسانی که در روزهای نوروز به مسافرت رفته اند خودشان را قرنطینه کنند تا سبب گسترش ویروس نشوند.
وی تنها راه مقابله با این ویروس را رعایت پروتکلهای بهداشتی دانست و اظهار داشت: تا زمانی که واکسن در اختیار عموم قرار گیرد، همه باید از ماسک استفاده کنند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت نمایند.
مازندران تا سوم بهمن ماه سال ۹۹ در شرایط قرمز کرونایی قرار داشت و از آن زمان با کاهشی شدن روند بستری بیماران کووید ۱۹ که کارشناسان بهداشتی آنرا فرود از نقطه پیک می نامند، از این وضعیت خارج شد، تا اینکه در اولین روز سال ۱۴۰۰ به بهترین شرایط خود در هفت ماه گذشته رسید ولی در ۱۳ فروردین، شهرستان قائمشهر از وضعیت نارنجی به رنگ بندی قرمز تغییر نمود و باردیگر رنگ قرمز کرونایی به این استان بازگشت.
همچنین بر مبنای آخرین ارزیابی اپلیکیشن ماسک شهرستان های آمل، ساری، رامسر و گلوگاه با افزایشی شدن تعداد بیماران بستری و مبتلایان به ویروس کرونا از وضیت زرد خارج و به وضعیت نارنجی تغییر رنگ دادند.
به این ترتیب هم اکنون مازندران از مجموع ۲۲ شهرستان دارای یک شهرستان قرمز، چهار نارنجی و ۱۷ شهرستان با شرایط زرد است.
بر اساس آخرین گزارش ستاد مقابله با ویروس کرونای مازندران هم اکنون حدود ۸۰۰ بیمار مبتلا به کووید۱۹ در بیمارستان های مازندران بستری هستند. حدود ۱۷۰ تن از این بیماران به علت علایم حاد تنفسی در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.منبع:

1400/01/15
23:56:38
5.0 / 5
955
تگهای خبر: بیمار , درمان , سلامت , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان