رنگ قرمز كرونایی وارد مازندران شد

رنگ قرمز كرونایی وارد مازندران شد بعد از گذشت حدود هفتاد روز در تازه ترین ارزیابی وزارت بهداشت با قرمز شدن رنگ کرونایی شهرستان قائمشهر، این نوع رنگ بندی پرخطر به خطه سرسبز مازندران بازگشت.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، مازندران تا سوم بهمن ماه جاری در شرایط قرمز کرونایی قرار داشت و از آن زمان با کاهشی شدن روند بستری بیماران کووید ۱۹ که کارشناسان بهداشتی آنرا فرود از نقطه پیک می نامند، از این وضعیت خارج شد، تا اینکه در اولین روز سال ۱۴۰۰ به بهترین شرایط خود در هفت ماه گذشته رسید.
اما طبق تازه ترین ارزیابی نرم افزار "ماسک" متعلق به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که بامداد امروز جمعه ۱۳ فروردین بروزرسانی، شهرستان قائمشهر از وضعیت نارنجی به رنگ بندی قرمز تغییر نمود. در حالیکه این شهرستان ۲ روز پیش در یازدهم فروردین از وضعیت زرد کرونایی به نارنجی وارد شده بود.
همچنین بر طبق این ارزیابی شهرستان های آمل، ساری، رامسر و گلوگاه با افزایشی شدن تعداد بیماران بستری و مبتلایان به ویروس کرونا از وضیت زرد خارج و به وضعیت نارنجی تغییر رنگ دادند.
به این ترتیب هم اکنون مازندران از مجموع ۲۲ شهرستان دارای یک شهرستان قرمز، چهار نارنجی و ۱۷ شهرستان با شرایط زرد است که عملا رنگ آبی کرونایی را که پیش تر در شهرستان های فریدونکنار، عباس آباد و چالوس مشاهده می شد از استان خارج کرد.
رنگ زرد هم در فرهنگ ستاد مقابله با کرونا به معنای خطر متوسط به حساب می آید. مناطقی که بیشتر از بین چهار تا ۶ نفر از میان هر یکصد هزار نفر بیمار کووید ۱۹ بستری به صورت روزانه داشته باشند با وضعیت زرد تعریف می شوند.
رنگ نارنجی به معنای وضعیت کرونایی پرخطر است. آمار روزانه بستری بیشتر از ۶ نفر از میان یکصد هزار نفر جمعیت آن منطقه را در وضعیت نارنجی تعریف می کند. همینطور رنگ قرمز هم که از مدتی قبل از ایران رخت بربسته است، وضعیت کرونایی " بسیار پرخطر " به حساب می آید. آمار بستری روزانه بیشتر از ۱۰ نفر در روز از میان یکصد هزار نفر جمعیت به معنای داشتن وضعیت قرمز است.
نقشه جدید سامانه ماسک در حالی حاکی از بازگشت رنگ بندی قرمز و نارنجی به استان است که تازه ترین گزارش آماری دانشگاه های علوم پزشکی مازندران و بابل نشان داده است آمار بیماران کووید ۱۹ بستری در بیمارستان های استان بعد از حدود سه ماه روند افزایشی گرفته و به حدود ۷۰۰ بستری رسیده است.
آمار بیماران کرونایی بستری در بیمارستان های مازندران در حالی یک مرتبه دیگر به مرز ۷۰۰ بیمار بستری نزدیک شده است که بعد از ۶ ماه طی روند سینوسی و چهار ماه پس از ورود به موج سوم، ۲۹ اسفند ماه زیر ۵۰۰ نفر رسیده و این امیدواری را بوجود آورده بود که با رعایت پروتکلهای بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی بود بار بیمارستان های استان در فروردین ماه سال ۱۴۰۰ سبک تر شود.
طبق گزارش روزانه دانشگاه های علوم پزشکی مازندران، آمار بیماران بستری کووید ۱۹ در بیمارستان های استان که روز ۲۷ اسفند ۵۳۳ نفر بود، روز ۲۹ اسفند به ۴۶۵ نفر و روز سی ام اسفند هم به ۴۶۱ نفر کاهش یافته بود ولی این روند کاهشی چندان دوام نیافت و از دوم فروردین سال جاری باردیگر افزایشی شد و بستری ها به ۴۷۵ نفر رسید. روز سوم فروردین هم آمار بستری ها به ۴۸۲ نفر افزایش پیدا کرد. روز چهارم فروردین به ۵۱۴ نفر رسید و امروز پنجم فروردین هم با ادامه روند صعودی به ۵۳۱ تن افزایش یافت.
تازه ترین گزارش رسمی این دانشگاه ها که شامگاه پنجشنبه منتشر گردید نشان داده است که آمار بیماران کووید ۱۹ بستری در استان الان به ۶۸۰ نفر رسیده است. سهم دانشگاه علوم پزشکی مازندران که ۲۱ شهرستان از ۲۲ شهرستان استان را تحت پوشش دارد ۵۴۸ بیمار و دانشگاه علوم پزشکی بابل هم ۱۳۲ نفر است. طبق این گزارش ۱۵۰ بیمار بستری هم به علت وضعیت حاد تنفسی در بخش مراقبت های ویژه تحت درمان قرار دارند.منبع:

1400/01/13
15:38:55
5.0 / 5
749
تگهای خبر: آموزش , بیمار , پزشك , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان