سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا:

اعلام آخرین وضعیت رنگ بندی شهرها

اعلام آخرین وضعیت رنگ بندی شهرها به گزارش رژیم آسان سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اعلان اینکه در مجموع 31 شهر نارنجی و حدود 8 تا 9 شهر قرمز در خوزستان داریم، اظهار داشت: به جز ارومیه( نارنجی) اهواز ( قرمز)، تمام مراکز استانها در وضعیت زرد هستند اما تاکید می نماییم باتوجه به گردش ویروس جهش یافته انگلیسی در 29 استان کشور، مردم از سفرهای غیر ضروری پرهیز کنند چونکه سفرها می تواند به شدت جامعه را درگیر کند.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رئیسی در مراسم کرونا روایت که از طرف سازمان نظام پزشکی برگزار شد، ضمن تبریک سال جدید اظهار داشت: در تعطیلات عید سال قبل و به سبب بحران کرونا مردم رعایت کردند و سفر نرفتند. سال پیش از کرونا هم ۲۵ استان کشور درگیر سیل بود و باز هم مردم سفر نرفتند. امسال سومین سالی است که سفارش می نماییم مردم سفر نروند.

وی به بحث تاب آوری جامعه اشاره نمود و اظهار داشت: البته نباید فراموش نماییم که تاب آوری سیستم سلامت هم پایین آمده است. پرستاران کادر بهداشت و درمان واقعاً خسته شده اند. مردم از سفرهای غیرضروری پرهیز کنند. هرچند که به جز خوزستان می توان اظهار داشت که وضعیت فعلی کشور پایدار می باشد و به جز وضعیت خوزستان، بقیه مراکز کشور وضعیت خوب است.

رئیسی افرود: به جز ۸- ۹ شهر از خوزستان که وضعیت قرمز دارند همین طور گچساران در کهگیلویه و بویراحمد، دیگر شهر قرمزی در کشور نداریم و بابت آن خوشحالیم اما در عین حال نگرانی هایی نیز داریم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا در ادامه اظهار داشت: در مجموع ۳۱ شهر نارنجی در کشور داریم و تنها مرکز استانی که نارنجی است، ارومیه است. اهواز در خوزستان قرمز است بدین سبب سایرمراکز استانها زرد هستند و این به مفهوم آنست که مردم برای سفر همه جا می توانند بروند اما خواهش مان آنست که نروند و سفر نکنند.

وی اشاره کرد: باز هم می گویم که وضعیت کشور فعلاً خوب است اما مولفه مهم ویروس جهش یافته انگلیسی است که در ۲۹ استان کشور در حال گردش است. این ویروس مهاجم تر است و مرگ و مرگ و میر بیشتری دارد که می تواند به شدت جامعه را درگیر کند.

رئیسی افزود: هم اکنون سوش غالب کرونا در کشور ویروس ووهان است چونکه کنترل شدیدی در کشور صورت گرفته است اما ۶۲ درصد سوش غالب در خوزستان مربوط به ویروس جهش یافته انگلیسی است بدین سبب درهم آمیختگی جمعیت در جریان سفرهای نوروزی می تواند شرایط را غیرقابل کنترل کند.

وی افزود: درست است که تاب آوری مردم پایین آمده است اما تاب آوری حوزه سلامت هم کاهش یافته است، هرچند که پزشکان، پرستاران و کادر بهداشت و درمان همیشه در صحنه هستند و این خستگی را از زبان آنها نمی شنویم اما باردیگر می گویم که تاب آوری سیستم سلامت پایین آمده است و کادر بهداشت و درمان خسته هستند. این مساله را جدی بگیریم.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره کرد: ویروس جهش یافته انگلیسی بمراتب خطرناکتر از ویروس ووهان است همین طور ویروس جهش یافته برزیلی بمراتب خطرناک تر از نوع انگلیسی است. در همین راستا ۳۲ پرواز از ۳۲ کشور به داخل کشور را ممنوع کردیم. پروازها از عراق را تعلیق کردیم چونکه کشور عراق درگیر سوش جهش یافته انگلیسی است و مرزهای غربی کشور رصد می شوند.

وی افزود: وعده کرده بودیم که ۲۵ اسفندماه فهرست نهایی شهرها را اعلام نماییم. تا یک ساعت دیگر فهرست نهایی رنگ بندی شهرها اعلام می شود. بسیاری از شهرهای ما رنگشان زرد است و به مفهوم آنست که مردم اگر بخواهند می توانند به آنها سفر کنند و کسی نمی تواند جلوی آنها را بگیرد اما از شروع شیوع ویروس کرونا بارها گفته ایم که ترددها موجب انتشار ویروس می شود.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره کرد: کشور ما پهناور است و قومیت های مختلف و ژن های مختلفی دارد. گردش ویروس در قومیت های مختلف می تواند موجب جهش شود. براین اساس در خود کشور ما نیز می تواند جهش ویروس جدید صورت گیرد که می تواند خطرناک باشد.

وی با اعلان اینکه جامعه پزشکی در بحران کرونا واقعاً گل کاشتند، اضافه کرد: بیشترین اتحاد را زمانی که بحران ایجاد می شود در جامعه پزشکی می بینیم. زمان جنگ، سیل، زلزله، کرونا و غیره جامعه پزشکی یک صدا و محکم بوده اند و از بزرگان جامعه پزشکی نیز تشکر می کنم که حمایت کردند.

رئیسی افزود: راه طولانی در پیش داریم. پیش بینی ما این است که میزان واکسیناسیون از تیرماه به بعد با حجم بیشتری از واکسن که به دستمان برسد، بالاتر خواهد رفت و تا آذر ۱۴۰۰ گروه هدف را واکسینه خواهیم کرد. برای جامعه پزشکی هم برمبنای برنامه ریزی های صورت گرفته تا نیمه فروردین ۳۵۰ هزار نفر واکسینه می شوند. این واکسن ها توزیع شده است و درخواست داریم که جامعه پزشکی در واکسیناسیون مشارکت کنند.

وی در ادامه اظهار داشت: مطمئن باشید که سال آینده کرونا را از پا در خواهیم آورد.
ادامه داردمنبع:

1399/12/25
13:24:11
0.0 / 5
923
تگهای خبر: پزشك , درمان , سلامت , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان