تفویض وظایف و اختیارات ستادی در حوزه غذا و دارو به استانها بررسی گردید

تفویض وظایف و اختیارات ستادی در حوزه غذا و دارو به استانها بررسی گردید رژیم آسان: تفویض وظایف و اختیارات ستادی در حوزه غذا و دارو در پنجمین اجلاس غیرحضوری روسای شوراهای کلان مناطق آمایشی با حضور معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت بهداشت، رئیس سازمان غذا و دارو و روسای کلان مناطق دانشگاه های علوم پزشکی به صورت ویدئوکنفرانسی بررسی گردید.


به گزارش روز چهارشنبه ایرنا از وبدا، طاهر موهبتی معاون حقوقی، مجلس و امور استان های وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در این اجلاس ضمن تشبیه جایگاه شورای هماهنگی کلان مناطق و شورای داخلی هر یک از کلان منطقه ها به پارلمان سیستم سلامت برای ستاد وزارت بهداشت، اشاره کرد: با تشکیل مستمر و حضور معاونین ستادی وزارت و روسای کلان مناطق در کارگروه های استانی، تصمیمات راجع به استانها با مشارکت معاونین متناظر در دانشگاهها گرفته می شود و در اجرای تصمیمات اتخاذ شده در چهارچوب قوانین و مقررات، توفیق بیشتری حاصل می شود.
اولویت غذا دارو واگذاری اختیارات به استانها است
در ادامه این اجلاس محمدرضا شانه ساز رئیس سازمان غذا و دارو طی سخنانی اشاره کرد: اولویت سازمان غذا دارو استفاده از ظرفیت بخش غیردولتی و واگذاری اختیارات به استانها است.
وی گزارش جامعی از برنامه های سازمان برای تفویض وظایف و اختیارات در حوزه غذا و دارو و عوامل موثر بر آنها ارائه کرد و ضمن تاکید بر سیاست واگذاری و تمرکز زدایی از وظایف و اختیارات این سازمان، اضافه کرد: باتوجه به وسعت امور در سازمان غذا و دارو، اقدامات مفیدی راجع به بحث تفویض اختیارات و وظایف قابل تفویض انجام گرفته است.
دکتر صومی رئیس شورای کلان منطقه ۲ کشور هم در ادامه گزارشی از مصوبات شورای هماهنگی کلان مناطق در حوزه غذا و دارو و وضعیت اجرائی شدن مصوبات ارائه کرد.
در اختتام این جلسه، تفویض اختیارات و وظایف قابل واگذاری در حوزه غذا و دارو به کلان مناطق و دانشگاه ها بررسی و درباب چگونگی اجرای آنها تصمیم گیری شد.
دبیرخانه کلان مناطق آمایشی دانشگاههای علوم پزشکی (۱۰ گانه) بر طبق مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی بمنظور توزیع عادلانه منابع، ایجاد فرصت های برابر، جلوگیری از کارهای تکراری، استفاده از مزیت های منطقه ای، تمرکززدایی و جلوگیری از تجمع امکانات، انتقال قدرت تصمیم گیری، مشارکت دانشگاه ها در موضوعات ملی و فرا استانی و توزیع ماموریت آموزشی نیروی انسانی متخصص مورد نیاز تشکیل شده است.
منبع:

1399/12/13
14:14:26
0.0 / 5
703
تگهای خبر: آموزش , پزشك , دارو , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان