یك هزار و 200 بیمار كرونایی در بیمارستان های خوزستان بستری هستند

یك هزار و 200 بیمار كرونایی در بیمارستان های خوزستان بستری هستند به گزارش رژیم آسان رئیس دانشگاه علوم پزشکی جندی شاپور اهواز اظهار داشت: الان یک هزار و ۲۰۰ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های خوزستان بستری هستند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا دکتر فرهاد ابول نژادیان روز شنبه در حاشیه جلسه ستاد مدیریت کرونا خوزستان در اهواز، در جمع خبرنگاران بیان نمود: الان ۹۰۰ بیمار کرونایی در بخش های عادی و ۳۰۰ بیمار در بخش های مراقبتهای ویژه بیمارستان های خوزستان بستری هستند.
وی به افزایش ۶۰ درصدی بیماریابی در خوزستان اشاره نمود و اضافه کرد: در هفته گذشته تعداد تست های انجام شده کرونا در خوزستان بیشتر شد و این مورد به بیماریابی ما کمک دوچندانی کرد و سبب افزایش موارد بستری شد.
رییس دانشگاه علوم پزشکی اهواز اظهار داشت: در شهرستان های شرقی و شمالی خوزستان شاهد افزایش بیماران مبتلا به کرونا هستیم بنابراین از مردم این مناطق خواهش می کنم که تردد درون شهری را کمتر، و از تجمع های خانوادگی و دورهمی پرهیز کنند.
وی با اشاره به اینکه یک چهارم بیمارانی که به بیمارستان های خوزستان رجوع می کنند در خانواده های خود به این بیماری مبتلا شده اند اضافه کرد: در ایام اخیر بیمارانی داشتیم که تنها ضعف و بی حالی در آنها نمایان بود اما بعد از یکی، ۲ روز تنگی نفس و سرفه به سراغ آنها آمد بنابراین کوچکترین نشانه تغییر در افراد، از نظر ما کرونا است مگر اینکه خلاف آن ثابت شود.
ابول نژادیان اظهار داشت: اگر ما بخواهیم آهنگ بیماری را کمتر نماییم احتیاج به مداخله جدی تری داریم و باید حلقه محدودیت ها را تنگ تر نماییم، و مردم هم باید پروتکل های بهداشتی را به خوبی رعایت کرده و از حضور در تجمعات اجتناب کنند.
اختصاص سه هزار و ۵۰۰ واکسن در مرحله دوم به خوزستان
وی با اشاره به اینکه مرحله دوم واکسیناسیون در خوزستان از امروز شنبه شروع شده اظهار داشت: در این مرحله سه هزار و ۵۰۰ دوز واکسن به خوزستان اختصاص یافته، که حدود ۵۰۰ دوز از آنها به جانبازان، و بقیه به کادر درمانی که در اورژانس ها و بخش های کرونایی بیمارستان ها فعالیت می نمایند تزریق خواهد شد.
هم حالا ۱۱ شهرستان خوزستان در وضعیت قرمز کرونایی، و هشت شهرستان دیگر در وضعیت نارنجی هستند.منبع:

1399/12/09
22:37:14
0.0 / 5
629
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خانواده
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان