در گفت وگو با رژیم آسان مطرح شد

علایم كرونای جهش یافته انگلیسی

علایم كرونای جهش یافته انگلیسی عضو کمیته علمی و مشورتی ستاد مقابله با کرونا با اشاره به اینکه میزان بیماری در کشور رو به افزایش است، اخطار داد که اگر به همین منوال افزایش بیماری پیش رود باید منتظر موج چهارم بیماری در کشور باشیم و به هر حال هر موجی از بیماری که ایجاد شود با مرگ و میر و تعداد زیادی بستری بیماران و بیماران بدحال همراه می باشد.دکتر مینو محرز در گفتگو با ایسنا، درباره وضعیت بیماری کووید-۱۹ در کشور و احتمال بروز موج چهارم بعنوان یک پیک خطرناک، اظهار داشت: هم اکنون بیماری درحال افزایش است و به صورت بدی دارد میزان بیماری بالا می رود. چونکه گردش ویروس جهش یافته ای که در انگلیس جهش پیدا کرده، درحال افزایش است و این ویروس هم سرعت انتقال بسیار بالایی دارد.

وی اضافه کرد: البته باید توجه کرد که وقتی تعداد بیماران افزایش یابد، تبعا تعداد بیماران بدحال و نوع شدید بیماری و کشندگی هم بیشتر می شود. سرعت انتقال ویروس جهش یافته انگلیسی بسیار بسیار بالاست و بر همین مبنا می تواند تعداد بیماران بدحال و میزان مرگ و میر را با افزایش تعداد بیماران در افراد، افزایش دهد.

محرز اظهار داشت: علایم این ویروس جهش یافته انگلیسی با ویروس قبلی تفاوتی ندارد. صرفاً قدرت سرایتش بسیار بالاتر است.

وی با اشاره به اینکه هم اکنون در آستانه تعطیلات نوروز هستیم و مردم از خانه ها بیرون آمده اند و رفت و آمد دارند و همین مبحث منجر به افزایش بیماری شده است، اظهار داشت: به محض اینکه مردم کرونا را فراموش می کنند و پروتکل های بهداشتی را جدی نمی گیرند، کرونا افزایش می یابد. سفارش ما این است که مانند گذشته عمل کنند.

این متخصص عفونی افزود: خواهشم از مردم این است که اصلا از حالا برای عید برنامه ریزی نکنند؛ چونکه اصلا معلوم نیست که وضعیت بیماری به چه صورت پیش می رود. تنها اقدامی که باید صورت گیرد، رعایت پروتکل ها مانند حفظ فاصله گذاری فیزیکی، استفاده از ماسک و... است.

محرز تصریح کرد: اگر به همین منوال افزایش بیماری پیش رود باید منتظر موج چهارم بیماری در کشور باشیم و به هر حال هر موجی از بیماری که ایجاد شود با مرگ و میر و تعداد زیادی بستری بیماران و بیماران بدحال همراه می باشد. باید تلاش نماییم که موج جدیدی از بیماری در کشور ایجاد نشود.

منبع:

1399/12/01
23:46:59
0.0 / 5
810
تگهای خبر: بیمار , بیماری , كرونا , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان