صدور دفترچه های بیمه كاغذی تا۳۰بهمن

صدور دفترچه های بیمه كاغذی تا۳۰بهمن به گزارش رژیم آسان مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی اظهار داشت: ضریب نفوذ نسخه نویسی الکترونیک تا کنون پیشرفت خوبی داشته، با این وجود الزامی برای نسخه نویسی الکترونیک ایجاد نکردیم.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، مصطفی سالاری در نشست خبری حذف دفترچه های بیمه درمان کاغذی این سازمان با اشاره به اینکه از لحاظ فنی امکان نسخه نویسی در مطب ها، درمانگاه ها، بیمارستان ها و مراکز پاراکلینیکی فراهم گشته است اظهار داشت: به این معنا که یا در سامانه سازمان عرضه خدمت شود یا اگر خودشان دارای سامانه ای بوده اند با یک نرم افزار واسط به سامانه ما متصل می شوند و در واقع کار جدیدی انجام نمی دهند و همان کار سابق را انجام می دهند و در سامانه ما هم ثبت می شود.

وی ادامه داد: این روند کلی از چندماه قبل شروع شده و تلاش کرده ایم موانع را بتدریج رفع نماییم. دربرخی مناطق که زیرساخت اینترنت و غیره فراهم نبوده هم مشکل نداشتیم اما در تلاشیم طرح استقرار کامل یابد. ضریب نفوذ نسخه نویسی الکترونیک تا کنون پیشرفت خوبی داشته با این وجود الزامی برای نسخه نویسی الکترونیک ایجاد نکردیم.


صدور دفترچه های بیمه کاغذی تا ۳۰ بهمن ادامه دارد

مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با اشاره به اینکه اگر پزشکی امکان و تمایلش را دارد نسخه نویسی الکترونیک را انجام می دهد اما اگر این امکان و تمایل نبود با دو فرض مواجهیم اظهار داشت: از اول اسفند دفترچه جدیدی صادر نمی نماییم اما بیمه شدگان می توانند دفترچه های موجودشان را همچنان استفاده کنند. تا ۳۰ بهمن هم دفترچه صادر می شود اما از آن به بعد دفترچه جدیدی صادر نمی گردد. برای صدور دفترچه جدید احتیاج به رفتن به شعب نیست. در این صورت اگر دفترچه نبود، پزشک می تواند در نسخه سربرگش نسخه بنویسد که تحت پوشش ما خواهد بود و فرد به هرجا برود خدمات درمانی را با پوشش تأمین اجتماعی دریافت می کند.


ادعای تأمین اجتماعی برای پرداخت به روز تعهدات به پزشکان طرف قرارداد

سالاری افزود: گامی به سمت حذف دفترچه برمی داریم. دفترچه حذف نخواهد شد بلکه صدور دفترچه های جدید متوقف می شود. نیاز بود تفاوتی برای مزیت نسخه الکترونیک قائل شویم. نخستین کارکرد این است که بخشی از تعهدات را همان روز به مرکز انجام می دهیم و مابقی را تا آخر هرماه و ظرف ۱۰ روز واریز می نماییم اما اگر نسخه نویسی کاغذی باشد چون باید اوراق جمع شوند و صورتحساب کنند، معمولا دو ماه زمان می برد تا خود مراکز اوراق را در سیستمشان تجمیع کنند، ازاین رو پرداخت با تاخیر همراه می شود. حالا مدعی هستیم که تعهدات را به روز می پردازیم اما مشکل فرآیند کاغذی زمانبر بودن تجمیع آن است. من بعد اولویت ما، پرداخت تعهد خدمت در بستر الکترونیک است. از تسهیلات دیگری هم که پیشنهاد شود استقبال می نماییم.
وی تصریح کرد که باید کمک نماییم فشاری به مردم وارد نشود، هدف طرح خدمت با کیفیت تر و با پوشش کاملتر است. آمادگی حل مسائل را با نظام سلامت داریم. ما هیچ مرحله ای را الزامی نکردیم. پیشنهادات نظام پزشکی هم وصول و بخش عمده ای را بررسی و اعمال کردیم و آمادگی همکاری و تعامل فشرده تر با سایر نهادها و مراکز مرتبط را داریم.
به قول مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی بر مبنای طرحی از ۱۰ روز آینده بیماران خاص و صعب العلاج و مزمن و بخشی از بیماری های پرهزینه سالمندی را ثبت سیستمی می نماییم و کل هزینه های درمانشان را صددرصد پوشش خواهیم داد. برای شهرستان هایی که بیمارستان نداریم تأمین منابع شده تا صددرصد هزینه درمان بستری بیمه شدگان را در بیمارستان های دولتی بپردازیم که ناشی از استقرار نسخه نویسی الکترونیک هم هست و می توانیم این برنامه ها را ادامه دهیم.

وی بار دیگر تصریح کرد که اول اسفند، زمان توقف صدور دفترچه جدید است که این به معنای حذف کامل دفترچه های بیمه نیست.
منبع:

1399/11/28
14:51:33
0.0 / 5
960
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان