15هزار بیمار كرونائی مازندران از خدمات بیمه سلامت بهره مند شدند

15هزار بیمار كرونائی مازندران از خدمات بیمه سلامت بهره مند شدند به گزارش رژیم آسان مدیرکل بیمه سلامت مازندران با اظهار این که از شروع اسفند سال قبل تا اختتام آذر امسال 15 هزار و 232 نفر بعنوان بیماران کرونائی از خدمات این بیمه در بیمارستان های طرف قرارداد بهره مند شدند، اظهار داشت: در طول این مدت حدود 600میلیارد ریال هزینه اسناد بستری آنان نیز پرداخت گردید.


دکتر رسول ظفرمند روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار اضافه کرد: از مجموع بیماران کرونائی تحت پوشش بیمه سلامت مازندران هفت هزار و ۶۰۷ نفر مرد و هفت هزار و ۶۲۴ نفر زن بودند.
وی اظهار داشت: در طول این مدت ۱۲هزارو ۴۵۲ نفر از بیماران کرونائی به بیمارستان های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی مازندران و ۲هزارو ۷۸۰نفر نیز به بیمارستان های دانشگاه علوم پزشکی بابل مراجعه کردند.
مدیرکل بیمه سلامت مازندران میانگین هزینه پرداخت شده هر بیمار کووید-۱۹ در استان از طرف بیمه سلامت را حدود ۴۰ میلیون ریال اعلام نمود و اضافه کرد: هزینه های بیمارستانی، دارویی و خدمات تشخیصی مانند تست "پی سی آر" و "سی تی اسکن" ۹۰ درصد آنرا تشکیل می دهد.
ظفرمند افزود: طبق مصوبه دولت ۹۰ درصد هزینه های بستری بیماران کرونائی و ۷۰ درصد هزینه های سرپایی در بخش دولتی در تعهد سازمان بیمه سلامت است که بطور دقیق در حال پرداخت است.
صدور یکروزه دفترچه بیمه سلامت برای کرونائی ها
مدیر کل بیمه سلامت مازندران با بیان این نکته که به خاطر رفاه و آسایش مردم، برمبنای دستور دولت و سازمان بیمه سلامت طرح ارزیابی وسع در وضعیت کرونا متوقف گردید تا اقشار ضعیت گرفتار مشکل نشوند، توضیح داد: با هماهنگی های صورت گرفته بیماران کرونائی بدون دفترچه بیمه می توانند یک روزه صاحب دفترچه سلامت شده و از خدمات آن استفاده کنند.
ظفرمند با اشاره به این که حدود نیمی از جمعیت سه میلیون و ۳۰۰هزار نفری استان تحت پوشش بیمه سلامت مازندران قرار دارند، افزود: بیمه سلامت استان سالانه بیش از هفت هزار میلیارد ریال برای هزینه درمان بیمه شدگان به مؤسسات درمانی طرف قرارداد استان پرداخت می کند.
طبق آمار، بیمه سلامت مازندران یک میلیون و ۶۵۰ هزار نفر را زیر پوشش دارد که ۲۲۱ هزار نفر عضو صندوق بیمه همگانی، حدود ۳۳۰ هزار نفر کارکنان دولت و سایر اقشار و یک میلیون و ۱۰۰ هزار نفر هم از روستاییان استان هستند.
بیمه سلامت مازندران با ۲ هزار و ۱۰۰ موسسه خصوصی و دولتی طرف قرارداد است که شامل یک هزار و ۱۰۰ مطب پزشک، ۴۶۷ داروخانه، ۱۵۰ موسسه فیزیوتراپی، ۱۳۰ موسسه آزمایشگاهی، ۶۲ موسسه تصویر برداری و ۸۴ بیمارستان خصوصی و دولتی و سایر موسسات می باشد.
زنگ خطر شیوع بیماری کرونا در مازندران سی ام بهمن ماه سال قبل با شناسایی ۲ بیمار در بابل به صدا درآمد واکنون که در آستانه یک سالگی شیوع این بیماری در این خطه شمالی قرار داریم وضعیت شیوع ویروس کرونا در شهرستان های مختلف استان تا حدودی تحت کنترل است.
طبق آمار رسمی ستاد مقابله با ویروس کرونا مازندران الان یکهزار و ۴۲ نفر مشکوک به کرونا برمبنای تشخیص بالینی در مراکز درمانی مازندران بستری هستند که از این تعداد ۲۰۳ نفر با علایم حاد تنفسی در بخش های مراقبت ویژه بستری هستند.منبع:

1399/11/26
12:00:48
0.0 / 5
674
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان