مردانی:

مرگ و میر كرونا اواسط اسفند افزایش می یابد

مرگ و میر كرونا اواسط اسفند افزایش می یابد به گزارش رژیم آسان عضو ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: روند افزایش موارد مبتلاشدن به بیماری کووید19 باردیگر در کشور افزایشی و صعودی شده و با ادامه این روند حدود چهار هفته آتی شاهد افزایش مجدد موارد مرگ و میر کرونا در کشور خواهیم بود.


مسعود مردانی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: به سبب کاهش رعایت پروتکل های بهداشتی در میان مردم در ایام اخیر شاهد افزایش موارد مبتلاشدن و مراجعات سرپایی افراد مبتلا به کرونا در بیشتر استانهای کشور هستیم، با ادامه این روند حدود دو هفته آتی موارد بستری در بیمارستان افزایش می یابد و دو هفته پس از آن نیز موارد مرگ و میر بیماری کووید۱۹ در کشور افزایش می یابد.
وی اظهار داشت: متاسفانه در هفته های اخیر شاهد افزایش مسافرت های مردم به استانهای مختلف همچون هرمزگان و جزایر کیش و قشم و جاهای دیگر هستیم و از سویی برگزاری جشنواره های هنری مثل جشنواره فجر و افزایش بی توجهی به پروتکل های بهداشتی در میان مردم و بازگشایی همه ادارات و مشاغل و تجمع مردم در مراکز خرید که موجب نوعی عادی انگاری همه گیری کرونا در کشور شده، موجب افزایش موارد مبتلاشدن به این بیماری شده و در مراکز بهداشتی شاهد افزایش مراجعات سرپایی و بیشتر شدن مبتلاشدن به بیماری کووید۱۹ در میان مردم هستیم.
عضو ستاد ملی مقابله کرونا اضافه کرد: افزایش مسافرت ها فقط به شهرهای داخلی و شمال و جنوب کشور محدود نیست و مسافرت های مختلف به آنتالیا و کشورهای دیگر هم طبق روال عادی در حال انجام می باشد و همه پروازهای خارجی نیز به کشورهای مختلف انجام می شود حاصل این اتفاقات این است که دو باره شاهد خیز مجدد بیماری کووید۱۹ در کشور خواهیم بود که البته دعا می نماییم این اتفاق نیفتد.
وی اظهار داشت: امیدواریم خیر جدید کرونا در کشور با انواع جهش یافته این ویروس همراه نباشد برای اینکه اگر این اتفاق بیفتد قطعا خیر جدید کرونا شدت بیشتری خواهد داشت و موارد مبتلاشدن و میزان مرگ و میر بیشتر خواهد بود.
مردانی اضافه کرد: افزایش موارد مبتلاشدن به بیماری کووید۱۹ فقط یک علت دارد آن هم ساده انگاری و عادی انگاری این اپیدمی در جامعه است، وقتی همه افراد در جامعه بدون هیچ محدودیتی به امور روزمره شغلی و زندگی خود ادامه می دهند و با کاهش اندکی از آمار همه چیز عادی می شود باید انتظار خیزهای بعدی کرونا را در کشور داشته باشیم. بیماری کووید۱۹ سن و سال، دین، مذهب، آیین، جایگاه شغلی، سیاه و سفید نمی شناسد هر کس رعایت نکند، به این بیماری مبتلا می شود.
عضو ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه کرد: یکی از مسائل مهمی که موارد مرگ و میر کرونا را افزایش می کند، مراجعه دیرهنگام افراد مبتلاست و متاسفانه خیلی از بیماران زمانی به بیمارستان مراجعه می کنند که بخش عمده ریه درگیر شده و از بین رفته است و کار چندانی نمی گردد برای آنان انجام داد.
به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، ایرج حریرچی، معاون کل وزارت بهداشت بتازگی نسبت به روند صعودی موارد مبتلاشدن به کرونا در کشور هشدار داده و اعلام نموده است که شهرهای نارنجی از ۱۷ شهر به ۳۶ افزایش یافته است.
به گفته او تعداد شهرهای زرد نیز از ۱۳۰ به ۱۷۸ شهر افزایش پیدا کرد که بسیار نگران کننده است.
منبع:

1399/11/20
13:39:35
0.0 / 5
990
تگهای خبر: بیمار , بیماری , زندگی , طب
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان