چرا كشورهای آسیایی در تزریق واكسن كرونا محتاطانه عمل می كنند؟

چرا كشورهای آسیایی در تزریق واكسن كرونا محتاطانه عمل می كنند؟ رژیم آسان: مقامات تعدادی از کشورهای آسیایی بر خلاف کشورهای غربی که در تزریق واکسن کروناویروس به مردم شتابزده عمل کرده اند، رفتار محتاطانه تری داشته اند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، در پیش گرفتن این روش محتاطانه ممکنست باتوجه به ضرورت از سرگیری زندگی عادی عجیب به نظر برسد اما میزان پایینی از مبتلاشدن به کووید-۱۹ به این معنا است که دولت های آسیایی می توانند تا مشخص شدن تاثیر واکسیناسیون در کشورهای دیگر منتظر بمانند.
گزارش ها حاکیست مقامات کشورهای ژاپن، استرالیا، هنگ کنگ و کره جنوبی تزریق واکسنهای موجود کروناویروس به مردم شان را به تاخیر انداخته اند و معتقدند حرکت محتاطانه در این راه، رویکرد ایمن تری است.
یکی از اعضای شورای اجرائی که به رهبر هنگ کنگ مشاوره می دهد، اظهار داشت: دست نگه داشتن در تزریق واکسن و منتظر ماندن برای مشخص شدن نتیجه اقدامات دیگران، اقدام بدی نیست.
هم اکنون در هنگ کنگ که موارد ناچیزی از مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ در روز گزارش میشود و از زمان شروع همه گیری مجموع فوتیها به ۱۶۱ نفر رسیده است، تایید واکسن کروناویروس به زمان ارائه اطلاعات آزمایشگاهی دقیق موکول شده و واکسیناسیون تا ماه فوریه انجام نمیشود.
در استرالیا نیز که محدودیتهای کرونائی تشدید شده و مرزها به روی ساکنان غیر بومی بسته شده، مقرر است واکسن تولید شده شرکت فایزر اختتام ماه ژانویه و واکسن آسترازنکا نیز ماه آتی تایید گردد و واکسیناسیون نیز احیانا در ماه فوریه شروع شود.
این درحالیست که در ایالات متحده و انگلیس و به دنبال تایید اضطراری واکسن، نزدیک به ۱۴ میلیون دوز واکسن تزریق شده است.
مقامات و کارشناسان بهداشت در آسیا همچنان در مورد عملکرد این واکسن ها اطمینان ندارند برای اینکه این نخستین مورد استفاده از فناوری mRNA برای واکسن است که به بدن دستور می دهد پروتئین هایی ساخته و سپس آنتی بادی های محافظ بوجود آورد.
نکته قابل تامل اینجاست که در بین افرادی که واکسن کروناویروس را دریافت کرده اند تا حالا مواردی از واکنشهای آلرژیک و حتی مواردی از فوت گزارش شده است.
بگفته پژوهشگران استرالیایی، دست نگه داشتن در تزریق واکسن به کشورها امکان می دهد تا از تجربه کشورهایی که توزیع را آغاز نموده اند، استفاده کنند.
به گزارش رژیم آسان به نقل از ژاپن تایمز، تعدادی از کشورها این نگرانی را دارند که شرکت های دارویی در مذاکرات سریع و شتابزده، مصونیت قانونی ستاندن کرده اند.
وزیر بهداشت کره جنوبی گفته است که کشورها به سبب "ابهامات" در مورد این بیماری، مجبور به عقد "قرارداد ناعادلانه" با این شرکتها شده اند. سئول نیز می خواهد در ماه فوریه واکسیناسیون کروناویروس را شروع کند.
منبع:

1399/10/29
19:01:21
0.0 / 5
1128
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان