فرسودگی جسمی روانی، نتیجه شنیدن مستمر اخبار بد

فرسودگی جسمی روانی، نتیجه شنیدن مستمر اخبار بد به گزارش رژیم آسان روانشناس بالینی اظهار داشت: شنیدن مستمر اخبار تلخ و ناگوار، سبب دور شدن افراد از شادی می شود و فرسودگی جسمی روانی قبل از موعد را به دنبال خواهد داشت.


پگاه پاکزاد روز جمعه در گفتگو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: شادی و شادمانی ضمن اثربخشی در سلامت روحی و روانی منجر به تقویت سیستم ایمنی افراد جامعه می شود، عاملی که مغفول واقع شده و باید رسانه ها در شاد کردن مردم تلاش کنند.
وی افزود: یادآوری ایام تلخ نه تنها افراد جامعه را به فرسودگی و افسردگی می کشاند بلکه مانع شادابی روح آنها می شود. امروزه پزشکان به این نتیجه رسیدند که داشتن روحیه خوب مهم ترین عامل تقویت سیستم ایمنی بدن است.
این روانشناس بالینی با اشاره به اینکه رادیو و تلویزیون به علت پرمخاطب بودن اولین عامل اثرگذار در سلامت روح و روان افراد به حساب می آید، اظهار داشت: هر شبکه تلویزیونی داخلی یا خارجی را که نگاه می نماییم، در حال انتشار انبوهی از خبرهای بد است که دل هر فردی را به آشوب می کشاند.
به گفته پاکزاد، کانال های مجازی هم آماج خبرهای بد همچون آلودگی هوا، گرانی و کرونا شده و تاثیرات منفی بر روی افراد باقی می گذارد.
این روان درمانگر اضافه کرد: رسانه ها بعنوان تاثیرگذارترین محرک برای شادی مردم، متاسفانه در جامعه کمترین تلاش را انجام می دهند اما در مقابل برای خاطره پردازی یا انتشار اخبار دلخراش و ناراحت کننده، گوی سبقت را از هم ربوده اند.
پاکزاد اظهار داشت: شنیدن مداوم اخبار تلخ و ناگوار، شادی را از افراد جامعه خواهد گرفت و فرسودگی قبل از موعد را باعث خواهد شد. به جهت اینکه حوادث و اخبار تلخ تأثیر کمتری بر روی سلامت روان افراد گذارد می توان از شنیدن یا مشاهده کانال های خبری صرف نظر کرد.
وی اضافه کرد: به جهت اینکه فردی در زندگی افسرده نشود می توان با شنیدن موزیک، مطالعه کتاب و نرمش کردن روزهای آلوده را پس زد و روزهای آفتابی روح نواز را مشاهده کرد. باید آگاه بود که تنها یکبار به منظور زندگی کردن به دنیا آمده ایم.
پاکزاد اضافه کرد: در روزهایی که در قرنطینه کرونایی بسر می بریم و در پیچ و خم سخترین روزگار در پس تمام صداهای آزاردهنده، صدای گنجشک ها در بهار، انتظار دیدن ما را می کشد. لحظه هایی پر از حضور گرم کسانی است که عاشقانه دوستشان داریم.

وی اظهار داشت: اما یادمان نرود تنها کسی که مقرر است ما را شاد کند خودمان هستیم.
منبع:

1399/10/26
12:19:35
0.0 / 5
1033
تگهای خبر: پزشك , درمان , زندگی , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان