نگرانی از بازگشت و خیز جدید بیماری در بهمن و اسفند

نگرانی از بازگشت و خیز جدید بیماری در بهمن و اسفند به گزارش رژیم آسان وزیر بهداشت اظهار داشت: هم اکنون نگران بازگشت خیز بیماری هستیم چون موارد سرپایی درحال افزایش است و این یک اعلان و هشدار برای یک خیز جدید در بهمن و اسفندماه می تواند باشد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی در جلسه شورای ناظرین طرح شهید حاج قاسم سلیمانی، اظهار داشت: نامه ای ۱۰ بندی روز ۱۰ دی به دانشگاه ها ابلاغ کردیم که باید شرایط کنونی را مراقبت کنید در غیر این صورت شاهد خیز جدید بیماری با ارتفاع و شدت بیشتر در کشور خواهیم بود.
وی ادامه داد: استراتژی وزارت بهداشت در وضعیت کنونی، رهگیری خانه به خانه ویروس و شناسایی زودهنگام بیماران است تا آخرین موارد بیماری شناسایی شود. پس از این مرحله به سراغ جمعیت عادی و بدون علایم بیماری خواهیم رفت اما در وضعیت کنونی، اولویت ما، شناسایی بیماران با تست بیشتر و افراد در تماس نزدیک با آنها است.
وزیر بهداشت اشاره کرد: باید به شدت از همکاری بین بخشی شکل گرفته در بسیج ملی مبارزه با کرونا و طرح شهید سلیمانی، صیانت و حفاظت نماییم. عده ای در درون و بیرون از مرزهای کشور، از این همکاری ها خوشحال نیستند. در داخل کشور، افرادی جاهلانه یا عامدانه در زمین دشمن بازی می کنند چه بسا از تعداد انگشتان دو دست هم بیشتر هستند. در نامه ۱۰ ماده ای به دانشگاه ها تاکید کردیم که بزرگترین خطای راهبردی این است که پیوند ما و عزیزانی که به ما کمک می کنند، از هم جدا شود و این پیوند را باید محکم نگهداری نماییم.
نمکی اظهار داشت: هم اکنون مخالف بازگشایی مدارس هستیم. نگرانیم که باردیگر با عادی انگاری به تله اردیبهشت و خردادماه بیفتیم. اگر این دفعه گرفتار شویم، موج و شدت خیز جدید کرونا در کشور شاید بیشتر باشد و نیروهای ما ممکنست توان و انرژی مقابله چندباره با موجی جدید را نداشته باشند.
وی اشاره کرد: با لطف خدا در سایه همدلی و وفاقی که در کشور به وجود آمد و با دعای شبانه روزی خیرخواهان خصوصاً مقام معظم رهبری توانستیم دستاوردهای بزرگ ملی را به دست بیاوریم و تاریخ قضاوت خواهدنمود که کشوری در اوج تحریم های ظالمانه، توانست به مرگ و میر دو رقمی برسد در حالی که کشورهای برخوردار جهان، به چنان وضعیتی رسیدند. بارها گفته ایم که به بیماری و مرگ هیچ شهروندی در هیچ کجای دنیا حتی آنها که مدیران و سیاستمدارانشان دارو را از بیماران پیر و جوان ما دریغ کردند، راضی نیستیم.
وی بهداشت تصریح کرد: عمده ترین دلیل شکست مسلمانان در جنگ احد، مغرور شدن به پیروزی بود تا جایی که پیامبر اسلام را تا حمراءالاسد تعقیب کردند و آنجا باردیگر لشکر آرایی جدیدی شد. عین آن اتفاق در وضعیت کنونی که این دستاورد بزرگ ملی را باردیگر کسب کرده ایم می تواند برای ما نیز رخ دهد.
نمکی اظهار نمود: به دانشگاه ها ابلاغ کردیم که هرگونه عادی پنداری و سهل انگاری به سبب فروکش کردن بیماری در استانها سبب بازگشت رفتارهای اجتماعی نادرست و شیوع مجدد بیماری خواهد شد بدین سبب بیداری و وسواس مستمر در رعایت شیوه نامه ها توسط مردم و مسئولین، لازم است.
بنابر اعلام وبدا، گفتنی است در این جلسه، ناظرین طرح شهید سلیمانی، معاونین وزارت بهداشت، جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین و رئیس بسیج جامعه پزشکی، گزارشی از پیشرفت های این طرح را ارائه کردند.
منبع:

1399/10/25
13:16:06
0.0 / 5
1032
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان