ادعای كاهش 80 درصدی مرگ و میر بیماران كرونایی با استفاده از داروی شپش

ادعای كاهش 80 درصدی مرگ و میر بیماران كرونایی با استفاده از داروی شپش نتایج یک مطالعه نشان داده است که یک داروی ارزانقیمت که برای درمان شپش سر استفاده می شود، خطر مرگ و میر بیماران کرونایی را تا ۸۰ درصد می کاهد.


به گزارش روزنامه دیلی میل، «ایورمکتین»، دارویی که فقط با نسخه تجویز می شود و هزینه یک دوره درمان آن حدود ۲ پوند است، همینطور می تواند مدت زمان بستری شدن بیماران را در بیمارستان به صورت بالقوه به نصف کم کند.
دکتر اندرو هیل ویروس شناس از دانشگاه «لیورپول» که این تجزیه و تحلیل را انجام داده است، ادعا کرد که این دارو می تواند در نبرد ضد ویروس کرونا «تحول آفرین» باشد. نتایج حاصل از ۱۱ مطالعه نشان داده است که داروی «ایورمکتین» ( ivermectin )که برای درمان شپش سر استفاده می شود، می تواند به محافظت از بیماران کرونایی کمک نماید.
محققان نتایج ۱۱ تحقیق را در مورد استفاده از این دارو بر روی بیشتر از هزار و ۴۰۰ بیمار کرونایی، بررسی کردند. اطلاعات ناشی از این بررسی که پیش از انتشار این مطالعه در ماه بعد، انتشار یافته است، نشان داده است که تنها هشت بیمار مبتلا به کووید-۱۹ که داروی ایورمکتین را مصرف کرده بودند، جان خویش را از دست دادند که این تعداد با ۴۴ بیمار کرونایی فوت شده از ۵۱۰ بیمار کرونایی که دارونما دریافت کرده بودند، قابل مقایسه است. این نتایج همینطور نشان داد که مدت زمان لازم برای دفع ویروس کرونا از بدن هم با مصرف داروی ایورمکتین سریع تر بود.
اما با این وجود بعضی از محققان نسبت به این یافته تردید نشان داده و ابراز داشتند که پیش از استفاده از این دارو بعنوان یک درمان بالقوه، به داده های بیشتری نیاز است. آنها اشاره کردند که داروهای دیگری مانند «هیدروکسی کلروکوین» و «توسیلیزوماب» هم تنها در آزمایشات اولیه امید زیادی ایجاد کردند اما محققان در آزمایشات بعدی متوجه شدند که در واقع استفاده از آنها هیچ فایده ای ندارد.
منبع:

1399/10/18
23:59:53
0.0 / 5
989
تگهای خبر: بیمار , دارو , درمان , فوت
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان