عضو ستاد ملی مبارزه با كرونا:

محدودیت هایی كرونائی ادامه یابد

محدودیت هایی كرونائی ادامه یابد رژیم آسان: دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا با اعلان اینکه محدودیت ها تأثیر بسیار زیادی در کاهش مبتلاشدن و انتقال ویروس شده، خواهان تدام این محدودیت ها شد.


به گزارش روز سه شنبه ایرنا، حسین قاسمی با حضور در یک برنامه تلویزیونی شبکه دو اضافه کرد: باتوجه به بررسی هایی که توسط نهادهای دانشگاه علوم پزشکی سراسر کشور انجام شده محدودیت ها تأثیر بسیار زیادی در کاهش مبتلاشدن و انتقال ویروس داشته برای اینکه ۵۲ درصد دلیلهای مبتلاشدن مربوط به دور همی های خانوادگی بوده است.
وی افزود: این طرح جامع محدودیت ها نتیجه ۹ ماه تجربه ستاد مدیریت بیماری و کمیته امنیتی است و جامعیت آن به این علت است که پنج حوزه اصلی که نیازمند مداخله و اعمال محدودیت هستند نیز شناسایی شده و مبنای کار قرار گرفتند و موقعیت جغرافیایی شهرها متناسب با بستری روزانه بیماران در آنها در نظر گرفته شد و سه وضعیت زرد، نارنجی و قرمز برای شهرها تعریف شد که در هر سه وضعیت این پنج حوزه محدودیت ها و التزاماتشان مشخص است و باتوجه به روندی که بیماری در شهرها به وجود می آورد این محدودیت ها نیز اعمال می شود.
قاسمی اضافه کرد: زمان اجرای این طرح اول آذر ماه بود و الان حدود یک ماه است که از اجرای آن گذشته و با همکاری خوب مردم و اصناف و اصحاب رسانه شاهد این بودیم که سرعت بیماری گرفته شد. گرچه این وضعیت شکننده است اما امیدوارکننده نیز هست. ۱۶۰ شهر قرمز داشتیم اما امروز همه نارنجی و زرد هستند و امیدواریم که نارنجی به زرد و سپس به سفید تبدیل گردد و ما بتوانیم وضعیت بیماری را کنترل نماییم.
وی در پایخ به این پرسش که به خاطر زمان محدودیت ها که از ساعت ۲۱ شروع می شود، معمولاً حدود ساعت ۱۸ ترافیک بسیار سنگینی در سطح شهر تشکیل شده که حدود ساعت ۲۱ ادامه دارد، آیا برای آن فکری کرده اید، اظهار داشت: چون این طرح استمرار دارد با حضور نمایندگان دستگاه های ذیربط مباحث در رابطه با طرح را برسی می نماییم و هر جا اگر لازم باشد پیشنهاد یا اصلاحاتی که امکان عملیاتی شدن داشته باشد را هم به ستاد ملی می دهیم. البته همیشه در ماه های سرد زمستان ترافیک از سطح نرمال بیشتر می شود؛ اما یکی از مباحث این است که وقتی مردم در خودرو شخصی هستند روند بیماری، نسبت به تردد با خودرو های عمومی، بهتر کنترل می شود.
دبیر کمیته امنیتی، اجتماعی و انتظامی ستاد ملی مقابله با کرونا اضافه کرد: از ۲۹ آذر، شهر قرمز نداریم اما مستحضر هستید که به صورت هفتگی وضعیت شهرها را چک می نماییم.
وی اشاره کرد: در شهرهای نارنجی شرکتها و دستگاهها که خدمات رسان هستند، به دو بخش ضروری و غیرضروری تقسیم می شوند که در بخش ضروری با ۵۰ درصد نیرو و غیرضروری و با یک سوم نیرو فعالیت می نمایند و جلسات در فضای بسته با حداکثر ۲۵ نفر برگزار می گردد.
قاسمی اضافه کرد: مدارس و دانشگاه ها هم به صورت غیرحضوری برگزار می گردد و در بحث تردد علاوه بر منع تردد از ساعت ۲۱ الی ۴ بامداد همچنان ورود خودرو های شخصی با پلاک غیربومی بهشهرهای نارنجی و خودرو های شخصی با پلاک بومی بهشهرهای نارنجی ممنوعست و در این صورت هر ۲۴ ساعت ۵۰۰ هزار تومان جریمه اعمال می شود.
وی اظهار داشت: سرعت انتقال بیماری را با کمک همه افراد جامعه کاهش دادیم، اما باتوجه به شروع فصل سرما که سرعت انتقال بیماری در آن بسیار بالاست باید همچنان محدودیت ها رعایت کرد.
منبع:

1399/10/02
17:26:48
5.0 / 5
1213
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان