مطالعات جدید نشان می دهد؛

تاثیر تركیبات موجود در شكلات تلخ و انگور در مقابله با كروناویروس

تاثیر تركیبات موجود در شكلات تلخ و انگور در مقابله با كروناویروس رژیم آسان: پژوهشگران دریافتند ترکیبات شیمیایی موجود در مواد غذایی و نوشیدنی ها نظیر چای سبز، انگور و شکلات تلخ می توانند باهم پیوند خورده و مانع از عملکرد یک آنزیم خاص موسوم به پروتئاز در کروناویروس شوند.به گزارش رژیم آسان به نقل از مهر، بگفته پژوهشگران، پروتئازها برای سلامت و زنده ماندن سلول ها و ویروس ها مهم هستند. اگر از عملکرد پروتئازها جلوگیری شود، سلول ها نمی توانند خیلی از عملکردهای مهم خود نظیر تکثیر را انجام دهند.
«دی یو ژی»، سرپرست تیم تحقیق از دانشگاه ایالتی کارولینای شمالی، در این زمینه می گوید: «یکی از اهداف آزمایشگاهی ما یافتن مواد مغذی در مواد غذایی یا گیاهان دارویی است که مانع از چسبیدن ویروس به سلول های انسانی یا تکثیر ویروس در سلول های انسانی می شود.»
محققان در این مطالعه مشاهده نمودند پروتئاز اصلی کروناویروس موسوم به Mpro در مواجهه با شماری از ترکیبات شیمیایی گیاهی مختلف واکنش نشان میدهد.
به گفته ژی، « Mpro در کروناویروس برای تکثیر ویروس لازم است. اگر ما بتوانیم مانع فعالیت این پروتئاز شویم ویروس می میرد.»
شبیه سازی های کامپیوتری نشان داده است که ترکیبات شیمیایی موردمطالعه در چای سبز، دو نوع انگور، پودر کاکائو و شکلات تلخ قادر به پیوند خوردن با بخش های مختلفی از Mpro است.
ژی در ادامه می افزاید: « Mpro بخشی دارد به شکل جیب که توسط ترکیبات شیمیایی پر می شود. وقتی این جیب پر شد، پروتئاز عملکرد مهم خودرا از دست می دهد.»
نتایج نشان داد ترکیبات شیمیایی موجود در انگور و چای سبز در مهار عملکرد Mpro بسیار موفق بودند. ترکیبات شیمیایی موجود در پودر کاکائو و شکلات تلخ فعالیت Mpro را تقریباً به نصف کاهش دادند.
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.


منبع:

1399/09/21
22:30:29
5.0 / 5
1346
تگهای خبر: دارو , سلامت , غذا , مواد غذایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان