در ستاد ملی مقابله با كرونا مصوب شد

اجبار همراه داشتن كارت ملی برای رفتن به ادارات و حمل و نقل عمومی

اجبار همراه داشتن كارت ملی برای رفتن به ادارات و حمل و نقل عمومی سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا از اجبار همراه داشتن كارت ملی برای گرفتن خدمت در ادارات و همینطور استفاده از حمل و نقل عمومی، جهت كنترل افراد كرونا مثبت اطلاع داد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دکتر علیرضا رییسی در حاشیه ستاد ملی مقابله با کرونا، ضمن تسلیت شهادت یکی از دانشمند کشور شهید محسن فخری زاده، اظهار داشت: عزیزی که در روزهای کرونا و در تحریمی که در آن هستیم، در زمینه تولید کیت، واکسن و تجهیزات پزشکی مقابله با کرونا بسیار فعال بودند و حاصل کار این عزیز را هنوز هم داریم استفاده می نماییم. بخصوص کار بسیار بزرگی که به رهبری ایشان در حوزه واکسن کرونا در حال انجام بود. واقعا باید این اقدام تروریستی و ددمنشانه را محکوم نمود. علیرغم تحریم هایی که بر دوش ما سنگینی می کند، نه تنها کمکی در این عرصه به ما نمی گردد، بلکه دانشمندان ما را هم به شهادت می رسانند.
وی با اشاره به اینکه امروز گزارشات گوناگونی در ستاد کرونا عرضه شد، اظهار داشت: گزارشی از روند درمان و اقداماتی که طی 9 ماه در حوزه درمان و مراقبت از بیماران انجام شده، عرضه شد که این اقدامات جای افتخار دارد. گزارشات دیگری هم در زمینه ارزیابی محدودیت ها انجام شد و جا دارد صمیمانه از مردم مان سپاسگزاری کنم که بسیار با دقت رعایت کردند.
رییسی اظهار داشت: در عین حال امروز هم خبرهای خوبی داریم؛ به صورت کلی با عنایت به رعایتی که مردم انجام دادند و میزان رعایت پروتکل های بهداشتی که به بالای 90 درصد رسیده است، روند بیماری رو به کاهش گذاشته و هم اکنون در 160 شهر و شهرستان قرمز، حدود 145 شهر روند رو به کاهش دارند و روند کاهشی شروع شده که بسیار جای شادمانی است و در 15 شهر باقی مانده هم فکر می کنم طی این هفته روند کاهش آغاز خواهد شد.
وی افزود: خبر خوب دیگر این است که 89 شهری که قرمز بودند که از 5 آبان 43 شهر بود و 14 آبان 46 شهر دیگر به آن افزوده شد، آن 89 شهر به جز دو شهر همه این شهرها از حالت قرمز خارج شده و به نارنجی و زرد بدل شده اند که نشان دهنده رعایت خیلی خوب مردم است.
رییسی تصریح کرد: برای کاهش روند فوتی ها هم باید منتظر باشیم. با عنایت به این که هم اکنون میزان ورودی به بیمارستان ها و بستری رو به کاهش گذاشته، حدود دو تا سه هفته دیگر آثار این مورد را خواهیم دید. میزان فوتی ها هم کاسته می شود.
وی تصریح کرد: نباید باردیگر فریب این را بخوریم که چون روند بیماری رو به کاهش گذاشته دیگر احتیاج به اقدامات خاصی نیست، بلکه آقای رئیس جمهور هم تاکید نمودند که اقدامات زیادی باید صورت گیرد. همچنان باید بحث استفاده از ماسک، فاصله گذاری اجتماعی و... را باید جدی بگیریم. ترددهای غیر ضروری را حذف کرده و از حضور در جشن ها و مراسم های پرتجمع بخصوص در فضاهای بسته باید پرهیز کرد. با عنایت به سرد شدن هوا و بسته شدن درب و پنجره و کاهش تهویه، این مضوع می تواند برای شیوع بیماری بسیار موثر باشد. خوشبختانه ما میزان تست ها را تا آخر این ماه به 100 تا 120 هزار تست در روز خواهیم رساند.
رییسی اظهار داشت: همینطور با عنایت به سامانه یکپارچه رصد آزمایش هایی که ایجاد کردیم، تمام آزمایش های مثبت در یک بانک اطلاعاتی جمع آوری می شود و طی چهار روز گذشته از حضور و سفر 1748 نفر فردی که مثبت بودند و قصد خرید بلیت و مسافرت با اتوبوس، هواپیما و قطار داشتند جلوگیری کردیم. چونکه توانستیم از این سامانه استفاده نماییم.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: یکی از مصوبات امروز ستاد ملی کرونا که یکی از مصوبات خوب است، این است که فکر می کنم به جهت اینکه بتوانیم از حضور افراد کرونا مثبت در حمل و نقل عمومی و ادارات جلوگیری نماییم، این است که همراه داشتن کارت ملی برای گرفتن خدمت، الزامی است. ازاین رو هموطنان اگر مقرر است به اداره ای برای گرفتن خدمت رجوع کنند، باید کارت ملی به همراه داشته باشند.
وی اضافه کرد: این اقدام برای حفظ سلامت خودشان و دیگران است. در این صورت اگر آزمایش مثبت داشته باشند، با کارت ملی قابل چک کرن است و می توانند از افراد در معرض خطر محافظت کنند.
رییسی اظهار نمود: ادارات دولتی همه تعطیل هستند، مگر اینکه بالاترین مقام مسئول یک دستگاه یا اداره الزامی برای حضور حداقلی کارکنان داشته باشد. ازاین رو یک حضور حداقلی برای کارکنان دولت در این هفته مد نظر است.
وی تصریح کرد: برنامه ما یک محدودیت هوشمند است. به صورتی که دوشنبه هفته جاری باردیگر وضعیت شیوع و بروز بیماری را رصد می نماییم و اگر شهرهایی در وضعیت قرمز یا نارنجی باشند، اعمال محدودیت می نماییم و اگر شهر یا شهرستانی از قرمز به نارنجی یا زرد بدل شده باشد، محدودیت ها به همان نسبت کاسته می شود.
رییسی اظهار داشت: امیدوارم رعایت پروتکل ها همچنان ادامه یابد. نیروی انتظامی، مردم، وزارت راه و... بسیار کمک کردند و از همه مردم به علت مسئولین پذیری شان تشکر می کنم.
منبع:

1399/09/08
21:39:51
5.0 / 5
1223
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان