محققان سوئدی پی بردند؛

تاثیر رژیم غذایی سالم بر افزایش اعتماد به نفس كودكان

تاثیر رژیم غذایی سالم بر افزایش اعتماد به نفس كودكان به گزارش رژیم آسان محققان دریافتند بین رژیم غذایی سالم و سلامت روان در كودكان ارتباط وجود دارد.به گزارش رژیم آسان به نقل از مهر، نتایج مطالعه محققان دانشگاه گوتنبرگ سوئد نشان داده است كودكانی كه دارای رژیم غذایی سالم حاوی میوه و سبزیجات هستند و مصرف محدود قندهای تصفیه شده و چربی را دارند، دارای اعتماد به نفس بهتری هستند.
یافته ها نشان داده است سلامت بهتر با میزان مصرف میوه و سبزیجات، قند و چربی مرتبط می باشد.
همچنین مصرف ۲ تا ۳ وعده ماهی در هفته با اعتمادبه نفس بهتر و عدم مشكل هیجانی با دوستان و همسن و سالان مرتبط می باشد.
لوئیز آرویدسون، سرپرست تیم تحقیق، در این باره می گوید: «ما دریافتیم در نوجوانان، بین پیروی از رژیم غذایی سالم و سلامت روانی بهتر ارتباط وجود دارد كه شامل مشكلات هیجانی و احساسی كمتر، روابط بهتر با سایر كودكان و اعتمادبه نفس بیشتر است. »
در این مطالعه، تیم تحقیق ۷۶۷۵ كودك ۲ تا ۹ سال را در كشورهای اروپایی بلژیك، قبرس، استونی، آلمان، مجارستان، ایتالیا، اسپانیا و سوئد بررسی كردند.
به كودكان برپایه دستورالعمل رژیم غذایی شان كه مبتنی بر ۵ معیار بود امتیاز داده شد: محدودیت مصرف قند، محدودیت مصرف چربی، اولویت مصرف غلات كامل بر غلات تصفیه شده، خوردن ۴۰۰ تا ۵۰۰ گرم میوه و سبزیجات در روز، و خوردن ۲ تا ۳ وعده ماهی در هفته.
محققان دریافتند هر چقدر امتیاز كودكان برپایه این رژیم غذایی بالاتر بود اعتمادبه نفس بهتری داشتند و مشكلات رفتاری و هیجانی شان با دوستان شان كمتر بود.
 

1396/09/29
18:10:47
5.0 / 5
4967
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان