مدیركل دفتر سلامت روان وزارت بهداشت:

عوارض روانی ناشی از كرونا در سال های آینده بروز خواهد نمود

عوارض روانی ناشی از كرونا در سال های آینده بروز خواهد نمود به گزارش رژیم آسان مدیركل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت اظهار داشت: عوارض روانی ناشی از كرونا در سال های آینده بروز خواهد نمود و در حوزه افسردگی، اضطراب و سایر اختلالات روانپزشكی خویش را نشان داده است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دکتر احمد حاجبی، مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت، در اجلاس غیرحضوری روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور، اظهار نمود: بحث حوزه سلامت روان در همه گیری کرونا برکسی پوشیده نیست.
وی ادامه داد: متاسفانه در بحث عوارض روانشناختی، مسائل و مشکلاتمان بارز نیست. درخواستم این است که روسای دانشگاه ها، گروه های هدف را مدنظر داشته باشند. یکی از این گروه های هدف، کادر درمان هستند. تمامی دانشگاه ها درگیر فرسودگی کادر درمان هستند. باید به کادر درمان توجه ویژه شود. بخشی از مداخلاتی که برای کادر درمان لازم است، بخش مدیریت و سازمانی و بخشی هم مداخلات تخصصی حوزه سلامت روان است.
بنابراعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، حاجبی اظهار داشت: بررسی های میدانی نشان داده که کادر درمان در حال ورود به مرحله فرسودگی شغلی هستند. ازاین رو این مسئله بسیار مهم می باشد و باید برای آن اقداماتی صورت گیرد. برخی تصور می کنند که تنها مداخله لازم، پرداخت حقوق و پرداخت مالی به کادر درمان است. اما عوارض روانی ناشی از کووید 19، مانند کوه یخ است و فقط بخش کوچکی از آن پیداست. عوارض روانی ناشی از کرونا در سال های آینده بروز خواهد نمود و در حوزه افسردگی، اضطراب و سایر اختلالات روانپزشکی خویش را نشان داده است.
مدیرکل دفتر سلامت روانی، اجتماعی و اعتیاد وزارت بهداشت درمورد آمار خودکشی ناشی از کرونا اظهار داشت: تابحال آمارهای ما نشان داده به دنبال کووید 19، افزایش قابل توجهی در زمینه خودکشی نداشته ایم. خودکشی در خلال این مدت، نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزایش نداشته و در حد یک درصد هم کاهش داشته است. اما این امر قطعی نیست و تجارب سارس و مرس نشان داده که در طولانی مدت عوارض روانی ناشی از همه گیری هویدا می شود. در این راستا، تدابیری اندشیده شده و تمامی معاونت های بهداشت و واحدهای سلامت روانی دانشگاه ها، هم برنامه بازنگری شده جلوگیری از خودکشی را دریافت کرده اند. بنابراین از دانشگاه ها می خواهم تا برای اجرای این برنامه کمک کنند تا در آینده این پدیده تا حدودی کنترل شود.
منبع:

1399/07/08
23:11:03
5.0 / 5
1979
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان