با دستور رئیس جمهور انجام شد؛

بهره برداری از بیمارستان ۶۴ تختخوابی سینای زابل

بهره برداری از بیمارستان ۶۴ تختخوابی سینای زابل رژیم آسان: سیستان و بلوچستان بیمارستان 64 تختخوابی سینای زابل همزمان با 8 بیمارستان كشور با دستوررئیس جمهوربه بهره برداری رسید.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، معاون درمان وزیر بهداشت که در ارتباط ویدیو کنفرانسی با رئیس جمهور از محل بیمارستان تنفسی شهرستان زابل سخن می گفت، اضافه کرد: یکی از برنامه های بسیارخوب وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در منطقه سیستان ساخت بیمارستان تنفسی بود که بادهای ۱۲۰ روزه سیستان موجب بروز مشکلات بسیارجدی تنفسی گردیده است.
دکتر جانبابایی اظهار داشت: این بیمارستان با تمامی تجهیزات لازم در این منطقه به بهره برداری رسید.
وی افزود: یکی دیگر از خدمات دولت به مردم در این منطقه بیمارستان سل در شهرستان زابل می باشد که آماده بهره برداری است و همانگونه که استحضار دارید یکی از اشکالات کشورهای همسایه ما بیماری سل می باشد وباافتخارمی توانیم بگوییم که ایران باوجود اینکه درکنارآلوده ترین کشورهای دنیا ازلحاظ شیوع سل قرار دارد ولی پایین ترین میزان شیوع سل در دنیا را دارد، بیمارستان سل در زابل برای کارهای پژوهشی و درمانی حتی برای کمک به کشورهای منطقه راه اندازی شده است.
وی افزود: در کناربحث سل بازایران بااینکه درکنار آلوده ترین کشورها از لحاظ بیماری مالاریا قرار دارد بااین وجود، به مرحله ریشه کنی مالاریا نزدیک شده ایم واین نشان دهنده آن است که مدافعان سلامت در استان سیستان و بلوچستان علاوه برانجام سایر کارها، موجب مدیریت و ریشه کنی بیماریهایی شده اند که جای قدردانی دارد.
معاون درمانی وزیر بهداشت، افزود: در دولت تدبیر و امید بیش از ۱۵۰۰ تخت بیمارستانی در استان سیستان و بلوچستان اضافه گردیده است.
گفتنیست بامداد امروز پنجشنبه ۲۷ شهریور ماه ۹۹، همزمان با ۸ بیمارستان دیگر با حضور دکترجانبابایی معاون درمان وزیر بهداشت و استاندارسیستان و بلوچستان، فرماندار زابل و مسئولین محلی، درویدئوکنفرانسی مستقیم با رئیس جمهوراسلامی ایران و وزیر بهداشت، بیمارستان ۶۴ تختخوای سینای زابل به بهره برداری رسید.
بیمارستان تنفسی سینای زابل با مساحت ۵۸۰۰ مترمربع بااعتباری بیش از ۲۷ میلیارد تومان ساخته و تجهیز گردیده است.
منبع:

1399/06/27
19:35:51
5.0 / 5
1761
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان