راه اندازی سامانه الكترونیك برای برخورد با تخلفات داروخانه ها

راه اندازی سامانه الكترونیك برای برخورد با تخلفات داروخانه ها رژیم آسان: معاون مدیر كل اداره بازرسی و شكایات سازمان غذا و دارو از راه اندازی و شروع به كار سامانه الكترونیك نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو به صورت پایلوت با اولویت نظارت بر عرضه و توزیع اقلام كرونایی در داروخانه ها از روز گذشته آگاهی داد.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا زبیده حسینی نسب در نشستی با خبرنگاران در سازمان غذا و دارو اظهار داشت: سامانه الکترونیک به راه افتاده است تا نظارت و بازرسی با سرعت و دقت بیشتری صورت گیرد.

معاون مدیر کل اداره بازرسی و شکایات سازمان غذا و دارو اضافه کرد: اولویت نظارتی و بازرسی سازمان غذا و دارو در چارچوب برنامه پایلوت در چهار دانشگاه علوم پزشکی تهران و البرز اجرایی شده است و بر این اساس نظارت مستمر بر داروخانه ها خواهیم داشت. توزیع و عرضه اقلام کرونایی شامل ماسک و محلول ضدعفونی در اولویت قرار دارد.

وی افزود: بازرسی ها با مشارکت اداره کل دارو، فرآورده های طبیعی و مکمل و فناوری اطلاعات در حال انجام می باشد و در آینده با رفع موارد فنی موضوع به صورت الکترونیک و بطور تخصصی دنبال خواهد شد.

حسینی نسب اضافه کرد: داروخانه ها مراکز مجاز عرضه دارو و فرآورده های سلامت محور هستند و کیفیت محصولات سلامت محور عرضه شده قابل اعتماد است و مقرر شده تا نظارت ها به صورت الکترونیک دنبال شود. به این صورت که دانشگاه های علوم پزشکی نتیجه بازرسی ها را به صورت برخط در سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی درج می کنند و اطلاعات در سازمان غذا و دارو به روز در دسترس خواهد بود. بر این اساس آمار و اطلاعات تخلفاتی مانند گرانفروشی، عدم حضور مسئول فنی در داروخانه ها برخط دریافت خواهد شد تا نظارت ها به دقت و به سرعت صورت گیرد.

وی در آخر اظهار نمود: سامانه الکترونیک نظارت و بازرسی سازمان غذا و دارو به صورت پایلوت با اولویت نظارت بر عرضه و توزیع اقلام کرونایی در داروخانه ها از روز گذشته به راه افتاده است تا نظارت و بازرسی با سرعت و دقت بیشتری صورت گیرد.

منبع:

1399/06/24
23:37:54
5.0 / 5
1897
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان