چطور با كرونا دورهمی بگیریم؟

چطور با كرونا دورهمی بگیریم؟ بوشهر به دورهمی كوچكی مثل جشن ازدواج یا نامزدی، مسابقه ورزشی و یا یك مهمانی دوستانه دعوت شده ایم اما چگونه می توانیم از خود و دیگران در مقابل مبتلا شدن به عفونت كووید-۱۹ محافظت كنیم؟


از پروتکل های بهداشتی منطقه خودآگاهی کامل داشته و آنها را رعایت نماییم، همینطور اگر احساس بیماری و ناخوشی داریم در خانه مانده و از حضور در دورهمی خودداری نماییم. اگر طی ۱۰ روز گذشته فردی از افراد خانواده از نظر ویروس کرونا مثبت بوده و ما با وی تماس داشته ایم از حضور در دورهمی خودداری نماییم.
بر اساس سفارش های مراجع بهداشتی منطقه خود به جز در مواقع خوردن و آشامیدن حتما ماسک پوشیده و فراموش نکنیم به چشم، بینی و دهان خود دست نزنیم.
همیشه سه اقدام اصلی را رعایت نماییم، نخست اینکه حداقل یک تا دو متر فاصله با دیگران را رعایت نماییم، دوم دستان خویش را مرتباً با آب و صابون شسته و یا با محلول الکلی ضدعفونی نماییم و در سومین گام موقع عطسه یا سرفه از آرنج خمیده خود یا دستمال کاغذی بهره برده و بلافاصله دستمال را در سطل درب دار بیندازیم.
قرار است دورهمی کوچکی مثل جشن ازدواج یا نامزدی، مسابقه ورزشی و یا یک مهمانی دوستانه ترتیب بدهیم. چه موارد احتیاطی را باید رعایت نماییم تا از انتشار بیماری کووید-۱۹ بین میهمانان جلوگیری کنیم؟
-اگر طی ۱۰ روز گذشته فردی از افراد خانواده از نظر ویروس کرونا مثبت بوده فعلا برگزاری دورهمی را به تعویق بیندازیم.
-قبل از شروع دورهمی، به تک تک میهمانان در مورد احتیاطاتی که باید رعایت نمایند توضیح داده و حتما در طول دورهمی هم احتیاطات لازم را به آنها یادآوری نماییم.
-بر اساس سفارش های مراجع بهداشتی منطقه، همه افرادی که در مهمانی حضور دارند همچون خود ما باید ماسک بزنیم.
-سعی نماییم مراسم را در محیط باز برگزار کرده و اگر امکان برگزاری در محیط باز نبود حتما باید محیط سربسته دارای تهویه کافی، با پنجره ها و درب های باز باشد.
-برای کاهش ازدحام می توانیم برنامه ریزی کرده که ورود و خروج همه میهمانان هم زمان نباشد، همینطور شمارش افرادی که وارد می شوند را داشته باشیم تا از حد ظرفیت مکان بیشتر نشود.
-باید صندلی ها یا مکان های نشستن را با فاصله حداقل یک متر از قبل مشخص کرده و محل ایستادن افراد را بر کف زمین با علامت مشخص نماییم، همینطور مدت زمان دورهمی را به حداقل برسانیم.
-طبق پروتکل های بهداشتی منطقه خود، همه وسایل موردنیاز را از قبل فراهم نماییم، جعبه دستمال کاغذی به تعداد کافی، آب و صابون یا محلول الکلی ضدعفونی کننده دست، ماسک، سطل زباله درب دار و مارکر مناسب برای کف زمین برای مشخص کردن مکان افراد همچون مواردی است که باید به آنها دقت نماییم.
در نهایت فراموش نکنیم بهترین و مطمئن ترین راه برای عدم مبتلا شدن به عفونت کووید-۱۹ شرکت نکردن در هرگونه دورهمی، هر چند کوچک است.
منبع:

1399/06/03
13:44:23
5.0 / 5
1948
تگهای خبر: بیمار , بیماری , خانواده , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان