وزیر بهداشت اعلام كرد

عرضه تولید داخلی رمدسیویر از هفته آینده

عرضه تولید داخلی رمدسیویر از هفته آینده رژیم آسان: وزیر بهداشت با ابراز نگرانی درباره وضعیت كووید19 در چهار استان، از عرضه تولید داخلی داروی ˮرمدسیویرˮ از هفته آینده آگاهی داد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی با اشاره به ارائه گزارشی از وضعیت استان های درگیر کرونا به رئیس جمهور و در جلسه امروز هیات دولت، اظهار داشت: در دو - سه هفته گذشته روزهای سختی بر ما و همکاران مان گذشت. همین طور مردم عزیزمان خصوصاً در استان های غرب، شمال غرب، جنوب و جنوب غرب و استان سیستان و بلوچستان در جنوب شرق کشور روزهای سختی داشتند.
وضعیت مطلوب تر در استان های قرمزوی افزود: خوشبختانه با همراهی مردم و کمک مسولان استانی و همکاران مان در دانشگاه های علوم پزشکی، امروز وضعیت مطلوب تری نسبت به روزهای گذشته داریم و بیماری در استان های کرمانشاه، کردستان، سیستان و بلوچستان، هرمزگان و خوزستان تا حد زیادی کنترل شده است و موارد ورودی به بیمارستان ها بسیار کمتر از قبل است و بیماران بستری و مرگ و میر رو به کاهش است.
نگرانی برای ۴ استانوزیر بهداشت با اعلان اینکه البته در استان های مازندران، خراسان رضوی، تهران و البرز جای نگرانی داریم، اضافه کرد: امیدواریم بتوانیم در این استانها نیز بیماری را به زودی کنترل نماییم. این گزارش را خدمت رئیس جمهور و اعضای دولت دادم.
موافقت رئیس جمهور با تفویض اختیار به کمیته های استانی مبارزه با کرونانمکی با اشاره به همراهی مردم در استفاده از ماسک و رعایت فاصله گذاری ها، در عین حال از موافقت رئیس جمهور با بعضی از تفویض اختیارها به کمیته های استانی مبارزه با کرونا آگاهی داد و اظهار داشت: در کمیته های استانی مبارزه با کرونا تصمیمات خوبی برای محدودیت های جدید گرفته شده و اگر این روال را تا دو هفته آینده خوب دنبال نماییم، در کاهش بیماری بسیار موثر خواهد بود.
توزیع کافی "رمدسیویر" از روز گذشتهعرضه نخستین تولید داخلی "رمدسیویر" از هفته آیندهوزیر بهداشت همین طور درباره داروهای درمان کرونا اظهار داشت: بارها اعلام نموده ایم که کووید ۱۹ هنوز هیچ داروی موثر و قابل اعتمادی در دنیا ندارد. اما برخی همکاران دو داروی رمدسیویر و فاویپیراویر را تجویز می کردند. خصوصاً رمدسیویر که در اروپا و آمریکا هم مطرح است. یک سری شیاد وارد قاچاق این فرآورده و فرآورده جعلی آن شده بودند. به همین دلیل گرچه این دارو در فهرست دارویی کشور نیست، اما برخی همکاران آنرا تجویز می کردند و معتقدند که در بعضی بیماران اثربخش است، روز گذشته این دارو را به اندازه کافی توزیع کردیم و هفته آینده نخستین تولید ملی این دارو هم عرضه خواهد شد و بدین سبب کمبودی دراین زمینه نخواهیم بود.
نمکی همین طور درباره تصمیم های اتخاذ شده برای تهران اضافه کرد: تصمیم های اتخاذ شده درباره محدودیت های یک هفته ای قبل از این از طرف ستاد استانی مبارزه با کرونا در تهران به دستگاه های مختلف ابلاغ گردیده است. یک هفته با این آهنگ خواهیم رفت و اگر اثرات کمتر از آنچه که انتظار داشتیم، بود، محدودیت های بیشتری در نظر خواهیم گرفت.
منبع:

1399/04/25
15:17:47
5.0 / 5
2286
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان