نسخه نویسی الكترونیك در 9هزار مطب و 3هزار داروخانه

نسخه نویسی الكترونیك در 9هزار مطب و 3هزار داروخانه به گزارش رژیم آسان مدیركل روابط عمومی و امور بین الملل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: طرح نسخه الكترونیكی بعد از اجرای آزمایشی در سال گذشته، به شكل جدی در سال ۹۹ در حال اجراست و تابحال بیشتر از سه هزار داروخانه و بیشتر از ۹ هزار مطب به این طرح پیوسته اند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، محمد هاشمی درباره وضعیت اجرای طرح نسخه الکترونیکی که توسط سازمان بیمه سلامت اجرا می شود، اضافه کرد: اجرای آزمایشی طرح نسخه الکترونیکی در سال ۹۷ آغاز و در سال ۹۸ به صورت آزمایشی و در جهت فراهم شدن زیرساخت های اجتماعی اجرایی شد.
وی افزود: برای اجرای طرح نسخه الکترونیکی جلسه هایی با انجمن داروسازان برگزار و نگرانی ها در زمینه پنل نسخه الکترونیکی با همکاری وزارت بهداشت برطرف شد.
هاشمی بیان نمود: همینطور تلاش شد که پرداختی های نسخه الکترونیکی هم نسبت به گذشته بهتر شود و هم اکنون مطالبات اردیبهشت ماه ۹۹ هم در حال پرداخت است. از طرفی برای کسانی که از راه این سامانه نسخه می پذیرند هم مشوق های مالی در نظر گرفته شده است.
بنابر اعلام روابط عمومی سازمان بیمه سلامت، وی تصریح کرد: از آنجائیکه دریافت وجه از مردم به علت عدم وجود مبنای قانونی و حقوقی امکان پذیر نیست، در صورت تصویب مجلس ممکن خواهد گردید. البته بررسی این مورد از صلاحیت ما خارج است.
مدیرکل روابط عمومی سازمان بیمه سلامت اظهار نمود: شیوع کرونا هم زمینه ای برای تسریع اجرای طرح نسخه الکترونیکی فراهم نموده و سایر مراکز طرف قرارداد که به این طرح نپیوسته اند هم با این طرح همراه خواهند شد. در سایه همدلی باید مقابله با کرونا تسریع پیدا کند و بتوانیم از راه تله مدیسین، رجوع مردم به مراکز درمانی را به حداقل برسانیم.
وی اظهار نمود: هر طرح الکترونیکی به هر حال برای اجرا مشکلاتی به همراه دارد و بانک داری الکترونیک هم در ابتدای راه مشکلاتی به همراه داشت، اما این مشکلات به سرعت در حال برطرف شدن است. قطعی و کندی اینترنت هم در این حوزه مطرح شده و روش های جایگزین در این حوزه در نظر گرفته شده تا مردم گرفتار مشکل نشوند.
منبع:

1399/04/07
21:26:41
5.0 / 5
2898
تگهای خبر: دارو , داروخانه , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان