شیوع یك بیماری گوارشی كشنده در زیمبابوه

شیوع یك بیماری گوارشی كشنده در زیمبابوه شیوع یك بیماری گوارشی ناشی از آب آلوده در دومین شهر بزرگ زیمبابوه تابحال حدود ۱۰۰۰ نفر را مبتلا كرده و جان ۹ نفر را هم گرفته است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، مقامات محلی زیمبابوه روز گذشته (یک شنبه) در اطلاعیه ای اعلام نمودند که یکی از علل احتمالی شیوع این بیماری در شهر "بولاوایو"ی این کشور، آلودگی آب به علت زیرساخت های فرسوده است.
شیوع این بیماری در شرایطی صورت گرفته که مقامات زیمبابوه در حال مقابله با بیماری همه گیر کووید-۱۹ هستند. شهردار "بولاوایو" اعلام نموده یکی از مهم ترین چالش های آنها تا به امروز در مقابله و رسیدگی به این شیوع، جدید کمبود کادر درمانی است چونکه کادر درمان هم اکنون درگیر مقابله با بیماری همه گیر کووید-۱۹ هستند.
این شهر تابحال ۶۰ مورد مبتلا شدن به بیماری کووید-۱۹ ناشی از کروناویروس جدید را تأیید کرده است که شامل ۴۸ مورد بهبودی و دو مورد فوتی است.
"بولاوایو" که در ۳۶۰ کیلومتری جنوب غربی "هَراره"، پایتخت زیمبابوه قرار دارد با یکی از بدترین بحران های آب در سال های اخیر روبرو شده است، به صورتی که بعضی از ساکنان شهر ماه ها بدون دسترسی به آب جاری زندگی می کنند.
خشکسالی طولانی سبب کاهش منابع آب در سدها و مخازن این شهر شده و ساکنان را وادار کرده است تا از منابع غیرمجاز آب دریافت نمایند.
بنا بر گزارش خبرگزاری شینهوا، مقامات محلی شهر "بولاوایو" تابحال سه سد از شش سد شهر را از رده خارج کرده اند که منجر به رسیدن سطح سدهای این شهر به زیر ۳۰ درصد شده است.
منبع:

1399/04/02
23:55:55
5.0 / 5
2452
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان