سازمان جهانی بهداشت ۲۰۲۰ را سال پرستار و ماما نامگذاری كرد

بحران كرونا، یادآور نقش حیاتی پرستاران

بحران كرونا، یادآور نقش حیاتی پرستاران رژیم آسان: در ماه های اخیر كه بیماری كووید 19 عالم گیر شده، پرستاران در یك عرصه مبارزه جهانی با این بیماری كشنده قرار گرفته اند؛ رویدادی كه می توان از آن بعنوان یكی از مهم ترین بحران های تاریخ بشریت یاد كرد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، "روز جهانی پرستار" هر ساله در ۱۲ ماه مه (۲۳ اردیبهشت) بمنظور قدردانی از پرستاران در اقصی نقاط جهان گرامی داشته می شود.
این روزها که جهان با همه گیری این بیماری مسری و کشنده دست و پنجه نرم می کند، پرستاران در شرایطی مشغول به خدمت هستند که در هر کشوری در دوران جنگ نیز وضعیت مشابه با آن احساس می شود.
پرستاران در بیمارستان ها و مراکز درمانی مشغول به کار هستند، شیفت های طولانی را تحمل می کنند، با خستگی، لطمه های روانی و جسمی دست به گریبان هستند و خودرا در معرض بیماری قرار می دهند تا از بیماران مراقبت کنند.
این واقعیت که حرفه پرستاری از مورد اعتمادترین مشاغل است به شکل کلی مورد تایید قرار گرفته است. هرچند، آنچه که اغلب کمتر مورد توجه قرار می گیرد و آنچه همه گیری بیماری کووید ۱۹ آنرا یادآوری کرد نقش همیشگی پرستاران در نظام مراقبت های بهداشتی است - روندی که با همه گیری این بیماری سرعت گرفته است.
"ایما میسون" از پرستاران شرکت داروسازی MSD در نیوجرسی اظهار داشت: بیماران احساس می کنند زمانیکه با پرستار صحبت می کنند حرفهایشان شنیده می شود و از آنان مراقبت می شود. این یکی از کارهایی است که ما می توانیم در کنار تخت بیمار انجام دهیم که پزشکان معمولا وقت لازم برای انجام آنرا ندارند.
همین طور در سالی که نقش حائز اهمیت پرستاران بیشتر مورد توجه قرار گرفته است، سازمان جهانی بهداشت (WHO) سال ۲۰۲۰ میلادی را "سال پرستار و ماما" نامگذاری کرده است. بر طبق اعلام این سازمان، پرستاری بزرگترین گروه شغلی در بخش مراقبت های بهداشتی است و پرستاران حدودا ۵۹ درصد از متخصصان بهداشت را می سازند. اما این رقم کافی نیست. گزارش ها حاکی از آنست که حدودا ۲۸ میلیون پرستار در سطح جهان مشغول به کار هستند و با این وجود دست کم به وجود حدود ۵.۹ میلیون پرستار دیگر نیاز است تا از جمعیت رو به رشد در جهان مراقبت کنند.
طی سال ها پرستاران در بعضی از مهمترین دستاوردهای بهداشت عمومی در جهان مشارکت داشته اند. همین طور آنان در بحبوحه تمامی بحران های مهم همچون بلایای طبیعی مانند طوفان ها و سیلاب ها و همه گیری بیماری ها حضور داشته اند.
به گزارش سایت weforum، در سطح جهان پرستاران به شکل گسترده ای در کمپین های مصون سازی که منجر به ریشه کن شدن آبله مرغان شد، نقش داشته اند. همین طور در طول تاریخ کارهای زیادی برای مقابله با بیماری ها انجام گرفته که پرستاران از کمپین های واکسیناسیون مشابه حمایت کرده اند که از آن جمله می توان به کمپین های مقابله با بیماری هایی از قبیل وبا، دیفتری، سرخک، اوریون، هپاتیت A و B و بسیاری دیگر اشاره نمود.
منبع:

1399/02/23
14:07:14
5.0 / 5
2674
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان