مطالعات نشان می دهد؛

شیرمادر منجر به بروز ویروس های انسانی كمتر در نوزاد می شود

شیرمادر منجر به بروز ویروس های انسانی كمتر در نوزاد می شود رژیم آسان: پژوهشگران دریافتند حتی مقدار كمی شیرمادر هم بر تجمع جمعیت های ویروسی در روده نوزاد تاثیر دارد و تاثیر حفاظتی در مقابل ویروس های بیماری زا دارد.به گزارش رژیم آسان به نقل از مهر، یافته های پژوهشگران دانشگاه پنسیلوانیا بیان کننده آن است که شیرمادر نقش کلیدی در تعامل بین نوزاد و محیط میکروبی دارد.
نتایج این مطالعه می تواند بر شیوه های پیش گیری از اختلالات زودهنگام گوارشی مؤثر باشد و مادران را ترغیب به شیردادن به نوزادشان نماید.
محققان در این مطالعه، تعداد و انواع ویروس ها را در نخستین مدفوع نوزاد و مدفوع های بعدی وی با بهره گیری از شیوه پیشرفته توالی ژنومی و سایر روش ها بررسی کردند.
در زمان تولد، نوزادان دارای کلونی های کم یا فاقد هرگونه کلونی بودند، اما تا یک ماهگی آنان، جمعیت ویروس ها و باکتری ها به خوبی رشد کردند.
اکثر موج اول ویروس ها تبدیل به مهاجمانی شدند که در نخستین باکتری ای که در روده نوزاد کلونی سازی کرد، رشد یافتند. در چهار ماهگی، ویروس های که توانستند در سلول های انسانی تکثیر یابند و سبب بیماری انسان شوند در مدفوع نوزاد بیشتر بودند.
تأثیر حفاظتی قوی در مورد شیرمادر مشاهده شد که سبب توقف تجمع این نوع ویروس های احتمالاً بیماری زا می شود.
«فردریک بوشمن»، سرپرست تیم تحقیق، در این زمینه می گوید: «این یافته ها می تواند به ما در فهم بهتر علت بیماری برای نوزادان و ابتلاء به عفونت های مرگبار در چند ماه اول زندگی شأن کمک نماید.»
محققان بر انجام تحقیقات بیشتر دراین زمینه تاکید دارند.


منبع:

1399/02/07
18:39:16
5.0 / 5
3254
تگهای خبر: بیمار , بیماری , زندگی , شیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان