مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اعلام كرد

حذف قاچاق دارو و دو دفترچه بیمه ای ها بوسیله پایگاه برخط بیمه شدگان

حذف قاچاق دارو و دو دفترچه بیمه ای ها بوسیله پایگاه برخط بیمه شدگان به گزارش رژیم آسان مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: پایگاه برخط بیمه شدگان كه آرزوی بزرگ كشور بود با همت معاونت فناوری اطلاعات سازمان بیمه سلامت شكل گرفت و اطلاعات بیمه شدگان سازمان تامین اجتماعی نیزدراختیاراین پایگاه قرار گرفت، برای اینكه این پایگاه متعلق به همه كشور است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، مهندس طاهر موهبتی، اظهار داشت: اگر این پایگاه كامل شود، اطلاعات هر فرد در این پایگاه منحصر به فرد ثبت می شود و با این حساب فرد نمی تواند بیش از یك دفترچه بیمه داشته باشد. یكی از مهم ترین پروژه های سال ۹۹ تكمیل پایگاه برخط بیمه شدگان كشور است.
وی افزود: سامانه تایید دارو امروز ۸۰ درصد داروی كشور را از لحاظ هزینه ای كنترل می كند. بخش عمده اقلام دارویی بوسیله سامانه تی تك رصد می شود. از مجموع ۸ میلیون استعلام، اجازه تحویل دارو به ۸۰۰ هزار مورد داده نشد این مساله موجب حذف قاچاق دارو می شود. بدین سان كسی كه مثلا بیماری هموفیلی ندارد نمی تواند داروی هموفیلی را دریافت كند.
مدیرعامل سازمان بیمه سلامت اظهار نمود: تایید خدمت نیز به همت سازمان بیمه سلامت آغاز شد. ۴۷۰ خدمت تصویربرداری در این سامانه ثبت شده و ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار بار مراجعه در این بخش كنترل شده است. زیرساخت های راهنماهای بالینی نیز فراهم شده كه كار بزرگی شمرده می شود. این خیلی مهمست كه شرط تخصص، شرط سن و راهنماهای بالینی در زمان تجویز نسخه الكترونیكی كنترل شود.
بنابر اعلام پایگاه خبری سازمان بیمه سلامت، وی درباره مدیریت منابع در سازمان بیمه سلامت اظهار داشت: از سال ۹۰ تا ۹۵ هزینه های سازمان بیمه سلامت سالانه ۴۲ درصد افزایش داشت و در سال ۹۶ این میزان به ۵.۵ درصد رسید و در سال ۹۷ نیز بین ۷ تا ۸ درصد هزینه ها كم شد. این اتفاق به خاطر اجرای راهنماهای بالینی و مدیریت منابع انجام شد. در سال ۹۸ نیز تلاش سازمان بیمه سلامت بر این بود كه در سقف بودجه هزینه كند و البته این كار بسیار دشوار بود، برای اینكه بودجه از ابتدا كسری داشت.
منبع:

1399/02/03
13:39:37
5.0 / 5
2984
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دارو , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان